Piotr Baranowski

[OSEC]

CTO/VP @ OSEC Sp. z o.o. oraz RHCA. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. Ponad 20 lat doświadczenia w IT, w tym 16 lat na rynku IT Edukacji. Kilka tysięcy przeszkolonych osób, wiele wdrożeń – w kraju i poza granicami. W wolnym czasie początkujący kierowca rajdowy, żeglarz i sternik morski 🙂
„OpenShift on Azure”

Jan Anisimowicz

Director, Audit, Risk & Compliance w C&F Sp. z o.o. Doradca w obszarach wytwarzania oprogramowania, zarządzania ryzykiem, wdrażania procesów GRC (Governance, Risk and Compliance), budowy hurtowni danych, analiz Big Data/Business Intelligence oraz Architektury Systemów IT. Prelegent na polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących bezpieczeństwa informatycznego, zarządzania ryzykiem oraz systemów klasy Business Intelligence. Posiada Certyfikat PMP (organizacji PMI) oraz certyfikaty CRISC i CISM (organizacji ISACA). Absolwent WAT (Cybernetyka), SGH (Zarządzanie) oraz ALK (MBA).
„How to ensure Vendor Compliance and the mitigation of 3rd party risks” [PL]
What we know about our vendors and their risk profiles. Recommended steps to ensure vendor compliance (including GDPR data processors).
A real life vendor management case study. You cannot miss my session if you are curious:
– why NASA lost 2 satellites,
– why some data has been stolen from telecommunications operator,
– what happened during the Battle of Britain,
– how to prepare a vendor management process in eight recommended steps

Branislav Bukva

 [RED HAT]

Red Hat Business Development Manager – Red Hat Training Eastern Europe
Branislav is responsible for the Red Hat Training business in the Eastern European region, and manages the Red Hat training ecosystem, making sure that he understand partners and customers using Red Hat’s training offerings and how to benefit from them.
His role is key in helping and enabling Red Hat customers keep their technical skills up to date as adopt new and emerging technologies. On the other hand, as head of Red Hat Academy, Branislav is engaging with different academic institutions in Europe and turning them into centers for enterprise-ready talent by outfitting them with Red Hat Training.
„Changes in Red Hat Trainings” [EN]

Bolesław Dawidowicz

 [Red Hat]

Senior Engineering Manager w firmie Red Hat. Odpowiedzialny za zespół rozwijający rozwiązanie Red Hat Single Sign-On oparte na projekcie Keycloak. Do 2018r Chief Architect odpowiedzialny za obszar Security w Middleware Engineering. Wcześniej Platform Architect produktu Red Hat Enterprise Portal Platform i Project Lead projektu GateIn Portal. Współtwórca projektu PicketLink i twórca jego komponentu IDM. Reprezentował firmę Red Hat w Expert Group dla JSR 351 i JSR 362. Od 2005 roku zaangażowany w projekty OpenSource i pełnił większość możliwych funkcji i ról przy wytwarzaniu oprogramowania. Przed laty jeden z leaderów Warsaw Java User Group, współzałożyciel Warsaw JBoss User Group. Współorganizował konferencje Javarsavia 2007 (obecna confitura.pl) oraz warsztaty Warsjawa edycje 2008, 2012 i 2013
„Keycloak – Czy zapewnienie bezpieczeństwa we współczesnych aplikacjach może być łatwe?”
Keycloak (https://keycloak.org) to nowoczesny Authorization Server / Identity Provider który w prosty i łatwy sposób umożliwia zabezpieczenie współczesnych aplikacji i API. W czasie tej prezentacji  dowiesz się czym są protokoły OAuth2 / OpenID Connect czy SAML oraz jakie są współczesne wyzwania związane z bezpieczeństwem aplikacji webowych i mobilnych. Pokażemy jak bez zmieniania kodu aplikacji można w prosty sposób dodać do niej uwierzytelnienie i autoryzację. Omówimy podstawowe funkcje projektu oraz jak można go zintegrować z obecną infrastrukturą w firmie.

Tomasz Dubilis

 [Politechnika Warszawska]

Główny Specjalista ds. Informatyki na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. RHCA. 
Współtwórca i lider Działu Projektów i Wdrożeń Informatycznych. Gdy zaczynał pracę na #PWWIL, zastał pokój z PCtami zwany serwerownią liczący 3 komputery. Obecnie to profesjonalne datacenter składające się z kilkuset sztuk blachy, setek wirtualek i jedna z największych instalacji OpenStack/CEPH w Polsce.
„O wdrożeniu VDI na OpenStacku”  [link do prezentacji]
VDI, wirtualny pulpit. Temat, wydawałoby się, znany, rozpoznany i nudny. Myśląc o VDI nasuwa się kilku wiodących producentów rozwiązań, ale… czy rozważaliście kiedyś wdrożenie VDI na OpenStacku? Wirtualne pulpity działające pod Windows 10, z akcelerowaną grafiką, z możliwością użycia dedykowanych protokołów dostępu, a dla niechętnych instalacji aplikacji dostępowych – z dostępem przez WWW? Zarządzane w zautomatyzowanym środowisku z utrzymywaną pulą dostępnych desktopów, z brokerem połączeń, w pełni profesjonalnie… i to wszystko na Linuksie? Nierealne? Przyjdźcie i zobaczcie.

Tomasz Gintowt

Z zamiłowania SysOps/DevOps/DBA, przez lata związany z PostgreSQL i innymi bazami danych. Obecnie pracuje dla Adfrom, gdzie swoją dotychczasową wiedzę oraz doświadczenie wykorzystuje w obszarze Real-Time Data.:)
„Jak przesłać 1 mln wiadomości? Kafka”
Kafka podbija świat IT swoją prostotą oraz wydajnością. Doskonałe narzędzie do przesyłania terabajtów danych w niezawodny sposób.
Live demo połączone z prezentacja o koncepcie Kafki oraz gdzie sprawdza się najlepiej.

Andrzej Goławski

[OSEC]

Od ponad 14 lat programista i projektant systemów wspomagających ATM (Air Traffic Management). Zawodowo związany z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, Portami Lotniczymi oraz firmą OSEC. Pasjonuje się Javą oraz technologiami pokrewnymi. Aktywny członek Java community, współzałożyciel i jeden z liderów warszawskiej grupy entuzjastów technologii JBoss (WJBUG.PL).
„Keycloak – Czy zapewnienie bezpieczeństwa we współczesnych aplikacjach może być łatwe?”
Keycloak (https://keycloak.org) to nowoczesny Authorization Server / Identity Provider który w prosty i łatwy sposób umożliwia zabezpieczenie współczesnych aplikacji i API. W czasie tej prezentacji dowiesz się czym są protokoły OAuth2 / OpenID Connect czy SAML oraz jakie są współczesne wyzwania związane z bezpieczeństwem aplikacji webowych i mobilnych. Pokażemy jak bez zmieniania kodu aplikacji można w prosty sposób dodać do niej uwierzytelnienie i autoryzację. Omówimy podstawowe funkcje projektu oraz jak można go zintegrować z obecną infrastrukturą w firmie.

Maciej Korzeń

Od wielu lat zajmuje się administrowaniem Linuksami i sieciami. Pasjonat rozwiązań Open Source. Stara się znaleźć równowagę pomiędzy nowoczesnością i stabilnością stosowanych rozwiązań. Wierzy w dobre praktyki i przykłada szczególną uwagę do dobrej komunikacji w organizacji. Pracował m.in. w firmach działających w obszarze telekomunikacji i e-commerce. Nie boi się trudnych i skomplikowanych projektów. Obecnie zajmuje stanowisko kierownika zespołu DWH DevOps w IIIT, gdzie zajmuje się utrzymaniem infrastruktury na której działają usługi Data Warehouse, Big data oraz Data Science.  GitHub
„First step into Kubernetes (and ShinyProxy)” [link do  prezentacji]
Prezentacja przedstawia początek mojej przygody z Kubernetesem. Opiszę w niej niezbędne podstawowe pojęcia, architekturę i założenia projektu, którym było uruchomienie aplikacji ShinyProxy na Kubernetesie. ShinyProxy na żądanie uruchamia instancje Shiny z dashboardami za pomocą Kubernetesa. Dzięki temu rozwiązanie bardzo dobrze się skaluje i jest wydajne. Przedstawię co było trudnego w tym projekcie oraz omówię wypracowane dobre praktyki. Z prezentacji najbardziej skorzystają osoby, które dopiero rozpoczynają (lub będą rozpoczynać) odkrywanie Kubernetesa. Język prezentacji: PL (slajdy EN)

Andrzej Kowalczyk

[RED HAT]

Senior Solutions Architect, Red Hat.
Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z dziedziny szeroko rozumianego oprogramowania middleware (integracja, systemy kolejkowe, bezpieczeństwo i procesy biznesowe).
Posiada duże doświadczenie wyniesione z projektów wdrożeniowych i konsultingowych, w których pełnił nadzór architektoniczny nad projektami integracyjnymi.
Mikrousługi, API vs ISTIO
#API #MICROSERVICES #CONTAINERS #CLOUD-NATIVE

Cezary Krzemiński

[OMEC]

Doradca i konsultant w obszarze zarządzania projektami i usługami IT. Wspiera przedsiębiorstwa, które chcą zmienić sposób pracy na bardziej zwinny. Doradza przy tworzeniu i doskonaleniu biur wspierających zarządzanie projektami, programami i portfelami. Uczestniczył w realizacji szeregu projektów w obszarze telekomunikacji, IT oraz edukacji. Akredytowany trener wielu metodyk i dobrych praktyk. Prowadzi również warsztaty symulacyjne z obszaru zarządzania projektami i zarządzania usługami IT. Posiada tytuł Executive MBA przyznany przez Polish Open University we współpracy z Oxford Brookes University.
„DevOps w duecie – zarządzanie i technologia – spojrzenie z dwóch stron”  [link do prezentacji]
Czy sama technologia wystarczy, aby być DevOps? A może potrzebna jest tylko zmiana stylu zarządzania i struktury organizacyjnej działu IT, żeby być DevOps? Na te i inne pytania związane z wymienionym podejściem odpowiedzi będzie szukał duet Cezary Krzemiński i Dariusz Puchalak.

Radek Kujawa

[OSEC]

Certyfikowany architekt, instruktor, egzaminator Red Hat Linux oraz JBoss (RHCA level VIII).
Konsultant @ OSEC. Posiada wieloletnie doświadczenie w administracji oraz wdrożeniach.
Developer systemu NetBSD. Twórca rozszerzeń dla retro komputerów.
„Nowości w Red Hat Enterprise Linux 8 (RHEL8)” [link do prezentacji]
#RedHatEnterpriseLinux   #rhel8  #NewFeaturesinRHEL8

Jolanta Łabędzka-Benisz

[OMEC]

Specjalistka w dziedzinie zarządzania projektami. Swobodnie porusza się w różnych podejściach metodycznych, doradzając wybór najlepszych rozwiązań dopasowanych do branży, organizacji i projektu. Promotorka zwinnego stylu zarządzania. Doświadczony facylitator i autor warsztatów szkoleniowych, uwzględniający podczas pracy nie tylko cele biznesowe, ale także ludzi, interakcje między nimi oraz ich potrzeby. Twórca gier symulacyjnych, certyfikowany trener wielu metodyk zarządzania:)
„Facylitacja spotkań – sztuka czy umiejętność, której można się nauczyć?” Warsztat.
Jak poprowadzić spotkanie na którym jest 30 osób tak by nikt się nie nudził? Jak efektywnie wykorzystać wiedzę uczestników spotkania? Czy można użyć do tego prostych trików? Podczas warsztatu wykorzystamy wiedzę grupy, będziemy pracować efektywnie i poszukamy sposobów na prowadzenie spotkań, z których wychodzimy zadowoleni. Nie będziemy opowiadać, czym jest facylitacja. My to pokażemy!

Dragos Malihin

[OMEC Consultant]

Service Management Consultant and ITIL Trainer, Dragos has been part of the IT world for the past 17 years, out of which 10 in ITIL environments of all sizes. Over the past 5 years, he has been leveraging his extensive international ITSM experience in combination with Agile practices (mostly PRINCE2 Agile and Scrum), helping businesses drive even more value from their IT and technology.
„When technology helps to empower the business: ITIL®, Scrum, PRINCE2 Agile® in practice” (in English)  [link do prezentacji]
Have you ever wondered how to combine ITIL and Agile practices in global companies? How to leverage technology for the benefit of the business? Dragos Malihin will share his experience on how to empower teams and customers through a self-service user portal used by over 70k people in 12 languages.
#ITIL  #SCRUM  #PRINCE2Agile

Paweł Mączka

[STORWARE]

Od pięciu lat zajmuje się rozwojem produktów software’owych jako jeden z założycieli firmy Storware Sp. z o.o. Jego firma jest już obecna w ponad 32 krajach na świecie i wciąż dynamicznie się rozwija. Dzieli ludzi na 2 kategorie: tych którzy robią backupy i na tych którzy wkrótce zaczną je robić ?.
„vProtect, oto backup oVirt/RHV/OpenShift na miarę naszych możliwości”
Podczas prelekcji przedstawiamy dobre praktyki oraz strategię zabezpieczenia środowisk oVirt/RHV/OpenShift. O złych praktykach również opowiemy ?.
#vProtect #backup

Artur Meller

[w imieniu MICROSOFT]

Entuzjasta DevOps i zwinnego podejścia do pracy. Konsultant rozwiązań chmurowych opartych na Microsoft Azure. Doświadczony w pracy w międzynarodowych projektach wdrożeniowych i utrzymaniowych w firmach jak IBM czy Citi Bank. Pomaga klientom transformować istniejące systemy informatyczne i organizacyjne do nowoczesnych i zoptymalizowanych rozwiązań pozwalających lepiej wykorzystać potencjał ich firm. Entuzjasta konteneryzacji, prowadzi społeczność skupioną wokół rozwiązań Docker. Wspiera BlueSoft w rozwiązaniach SAP na platformie Microsoft Azure.
„Sap On Azure: Czy warto przenieść system SAP do chmury?”
Jakie korzyści i ryzyka stwarza wykorzystanie platformy chmurowej Azure dla optymalizacji systemów SAP. Przykładowe scenariusze wdrożeń.
#SAPonAzure

Rafał Owczarek

[Tech Data]

Zawodową przygodę z branżą IT rozpoczynał ponad 13 lat temu. Początkowo jako administrator sieci, serwerów oraz różnorodnych systemów. Następnie jako konsultant techniczny, wdrożeniowiec oraz inżynier systemowy rozwiązań IBM Power Systems. W branży bezpieczeństwa od 2010 roku, kiedy to rozpoczął przygodę z rozwiązaniami IBM Internet Security Systems jako konsultant. W wolnych chwilach zajmuje się łucznictwem.
„IBM Cloud Private na serwerach IBM Power Systems – Kolejny krok w przyszłość kontenerowania”
Kontenerowanie na platformie IBM Power w połączeniu z software od IBM
#IBMcloudPrivate #IBMpowerSystems #Contaianers

Zbigniew Parys

[RED HAT]

Solution Architect, Red Hat
Architekt IT z doświadczeniem we wszystkich warstwach infrastruktury centrum danych. W ciągu ostatnich 20 lat z powodzeniem wdrażał rozwiązania Open Source zarówno w lokalnych ośrodkach centrów danych, jak i projektach typu cloud-native. Praktyk, pasjonat technologii Open Source z takich dziedzin jak: wirtualizacja, kontenery, chmura prywatna, automatyzacja, Infrastructure as a Code
„Admin 2.0 – RHEL8 + Satellite + Insights + Ansible”
#RHEL #RHEL8 #Ansible #Automatyzacja #Satellite #Insights #Prewencja

Krzysztof Pogorzelski

[OSEC]

W branży IT od ponad 14 lat. Administrator systemów Linux, usług i sieci. Serwisant i wdrożeniowiec.
Świeżo – RHCE, w drodze do RHCA. W wolnych chwilach – tata, niania, kompan:)
W jeszcze wolniejszych – uczeń żeglarstwa.
„RHV – 10 kroków do pełni szczęścia”
#RedHatVirtualization #RHV

Dariusz Puchalak

[OSEC]

Konsultant i Specjalista Technologii, Bezpieczeństwa i usług informatycznych (w tym bankowych). RHCA, SCI, MCP. Entuzjasta techniki i technologii IT. Od 2014 r. związany z OSEC. 
Wolne chwile spędza na rolkach lub na SUPie (Stand Up Paddleboarding). Czasem robi za „lodołamacz” – zapytajcie go dlaczego? Na szkolenia często dociera na monocyklu. Zajmuje się fotografią, eksperymentuje z nagrywaniem dźwięku, freedivingiem i nieustannie z technologią.
„Ansible” [link do prezentacji]
#Ansible  #Security  #SecurityAutomation
„DevOps w duecie – zarządzanie i technologia – spojrzenie z dwóch stron” [link do prezentacji]
Czy sama technologia wystarczy, aby być DevOps? A może potrzebna jest tylko zmiana stylu zarządzania i struktury organizacyjnej działu IT, żeby być DevOps? Na te i inne pytania związane z wymienionym podejściem odpowiedzi będzie szukał duet Cezary Krzemiński i Dariusz Puchalak.

Magdalena Robak

[OMEC Consultant]

Projektuje i wdraża kompleksowe programy rozwoju kompetencji managerskich oraz budowania współpracy opartej o wspólne wartości (w firmach i w projektach). Opracowuje i wprowadza do działań rozwojowych autorskie techniki integrujące pracę z metaforą i przestrzenią oraz Clean Language z konkretnymi narzędziami biznesowymi. Przeprowadziła ponad 17 000 godzin szkoleń. Specjalizuje się w tematach z zakresu komunikacji i współpracy w zespole, budowania autorytetu, zarządzania zespołami projektowymi oraz jakości obsługi Klientów.
„Body and soul. Jak wdrażać Agile by świadomość pracowników współgrała ze sposobem zarządzania?”
Zgodnie z obecnie panującym trendem wszyscy chcą być Agile – ludzie, małe firmy i korporacyjni giganci. Jednak czy ich chęć do używania zwinności wystarczy, by pomyślnie przejść transformację? W jakim stopniu nastawienie oraz przygotowanie pracowników do zmiany wpływa na jej sukces? I czy tak naprawdę wszyscy wiedzą czym jest i nie jest Agile?

Jacek Skórzyński 

[RED HAT]

Senior Solutions Architect, Red Hat
Odpowiedzialny za wspieranie procesu sprzedaży technologii infrastrukturalnych – rozwiązań chmurowych, wirtualizacji i automatyzacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze i wdrożeniach rozwiązań serwerowych, systemów pamięci masowych, technologii chmurowych i platform wirtualizacyjnych. Jego hobby to siatkówka or myjnie samochodowe 🙂
„Admin 2.0 – RHEL8 + Satellite + Insights + Ansible”
#RHEL #RHEL8 #Ansible #Automatyzacja #Satellite #Insights #Prewencja

Waldemar Skrzypiec

[Microsoft]

Partner Technology Strategist – Azure. W firmie Microsoft odpowiada za rozwój Partnerów strategicznych. Pasjonat tematyki Cloud Computing-u jak i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Czas wolny poświęca na Enduro. Więcej na profilu na LinkedIn
„Sap On Azure: Czy warto przenieść system SAP do chmury?”
Jakie korzyści i ryzyka stwarza wykorzystanie platformy chmurowej Azure dla optymalizacji systemów SAP. Przykładowe scenariusze wdrożeń.

Tadeusz Sośnierz

[OSEC]

Programista z zamiłowania i trener od Pythona, niepraktykujący muzyk, wielbiciel gór, lochów, smoków i rocket jumpów.
„Perl w 2019 roku” 
Co słychać w języku wokół którego swego czasu kręcił się cały internet? Dziś wydaje się zapomniany i zepchnięty na margines, ale czy faktycznie jest martwy i odszedł w niepamięć, czy jest jedynie przesłoniony blaskiem nowszych, modniejszych technologii? Z wnętrza Perlowego „echo chamber” spojrzymy na to, co stało się z legendarnym Perlem 6, czy i jak ten język nadal się rozwija i kto (i po co!) tego jeszcze używa.
#Perl

Jarosław Stakuń

[RED HAT]

Senior Solutions Architect, Red Hat
Red Hat Certified Architect in Enterprise Applications. Jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań opartych na technologii Red Hat JBoss Middleware oraz OpenShift Container Platform u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach middleware ze szczególnym uwzględnieniem platform serwerów aplikacyjnych, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, rozwiązań chmurowych, mobilnych i konteneryzacji środowisk aplikacyjnych.
„OpenShift 4 – Co nowego?” [link do prezentacji]
#OpenShift #OpenShift4 #Containers #Kubernetes #Cloud-Native #AppDev

Stefan Sterzycki

[OMEC]

Informatyk, z wykształcenia ekonomista (WNE Uniwersytetu Warszawskiego). Drogę zawodową zaczynał w NBP jako programista i projektant, następnie pracował w PKO BP, ICL oraz S&T jako kierownik projektów, analityk i projektant. Obecnie freelancer, współpracujący na stałe z OMEC. W praktyce zajmuje się jakością wytwarzania oprogramowania, elastycznymi metodami prowadzenia przedsięwzięć i szkoleniem w tych dziedzinach. Akredytowany trener PRINCE2. Lubi wędrówki i z przyjemnością muzykuje.
„Body and soul. Jak wdrażać Agile by świadomość pracowników współgrała ze sposobem zarządzania?”
Zgodnie z obecnie panującym trendem wszyscy chcą być Agile – ludzie, małe firmy i korporacyjni giganci. Jednak czy ich chęć do używania zwinności wystarczy, by pomyślnie przejść transformację? W jakim stopniu nastawienie oraz przygotowanie pracowników do zmiany wpływa na jej sukces? I czy tak naprawdę wszyscy wiedzą czym jest i nie jest Agile?

Kamil Szymański

[OSEC]

software developer, problem solver, JVM & open-source enthusiast
develops D2C investment platform @ Pragmatic Coders
helps organizations improve software delivery processes @ OSEC
„Example Mapping in practice”
Have you ever stumbled upon situation when not fully understood requirements, unverified assumptions or jumping straight into coding lead into unnecessary wait time (and context switches) to get necessary answers and clarify things, resulted in rework of what was actually implemented or ended up as wasted efforts? I can’t even count how many times I’ve witnessed such situations. Such situations are best illustrated with the following quote: „A week of coding saved us 15 minutes of planning” and to large degree can be eliminated with techniques like Example Mapping.
After this workshoop you will be able to apply and benefit from Example Mapping in your project. We will also get familiar with few practical heuristics and discuss problems that can be addressed with Example Mapping.
#ExampleMapping  #workshop

John Williams

[Agile Business Consortium]

John Williams is the CEO of Agile Business Consortium, and has an extensive background in the public, private and third sectors, including stockbroking, inward investment promotion, international business, banking and higher education. He has lived or worked in the Far East, Middle East, North America and Europe as well as the UK, and has owned companies in the UK and Hong Kong. He is a Fellow of the Chartered Management Institute and a Fellow of the Institute of Commercial Managers.
„Confidence, competence and competitive advantage”  [link do prezentacji]
Public sector or private sector. Services or manufacturing. Small company or large corporate. Organisations of every kind in every area of the economy are having to adapt to new business models, and respond to new organisational challenges. In an hour of information, discussion and illustration, we’ll explore – and try to explain – some of the mysteries of Business Agility. We’ll discuss why it is a vital capability for every organisation, and more importantly, why it is necessary at every level, operational and managerial. In a world of Volatility, Uncertainty, Complexity and Ambiguity, ‘business as usual’ is not the recipe for success – you need to adapt to constant change, and respond to continual challenge. Business Agility is the power to adapt and respond, and a true competitive advantage.
#Agile

Łukasz Wittenberg

[OMEC]

Specjalista ds. Szkoleń. Od 2010 roku pracując w OMEC pomaga kluczowym klientom w planowaniu i realizacji ścieżek szkoleniowych w zakresie szeroko rozumianego zarządzania projektami. Pod jego opieką znajdują się największe firmy z branży informatycznej, bankowości, produkcyjnej oraz wiele instytucji sektora publicznego. Sukcesywnie podnosi swoje kompetencje w powyższym obszarze. Posiadacz certyfikatów PRINCE2, AgilePM, ITIL, Change Management, M_o_R, Facilitation. Współprowadzący warsztaty symulacyjne z rodziny Kinshasa African Adventure. Prywatnie spełnia się przemierzając szlaki turystyczne wszystkich pasm górskich oraz zdobywając kolejne szczyty Korony Gór Polskich. Współorganizator wyprawy Karpacki Szlak Graniczny 2020.
„Badanie kompetencji pracownika jako wsparcie planowania ścieżki kariery managera”
Planowanie ścieżki rozwoju kariery zawodowej managera jest dość skomplikowanym procesem, który wymaga zaangażowania zarówno po stronie pracodawcy oraz działów HR, jak i pracownika. Żeby lepiej dopasować wzajemne możliwości i oczekiwania, potrzebne jest zbadanie kompetencji. Podczas wystąpienia poszukamy odpowiedzi na pytanie: które obszary badań są najistotniejsze z punktu widzenia zarządzania?

Piotr Zając

[MICROSOFT]

W branży IT od czasów wielkiej bańki internetowej, z doświadczeniem m.in. z technologiami Oracle, SAP oraz SAS. W Microsoft na stanowisku Cloud Solution Architect zajmuje się technologicznym wsparciem największych klientów przy budowie rozwiązań w chmurze Microsoft Azure.
„Sap On Azure: Czy warto przenieść system SAP do chmury?”
Jakie korzyści i ryzyka stwarza wykorzystanie platformy chmurowej Azure dla optymalizacji systemów SAP. Przykładowe scenariusze wdrożeń.