Piotr Baranowski

[OSEC]

CTO/VP @ OSEC Sp. z o.o.  RHCA level VIII. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. Ponad 19 lat doświadczenia w IT, w tym 15 lat na rynku IT Edukacji. Kilka tysięcy przeszkolonych osób, wiele wdrożeń – w kraju i poza granicami. W wolnym czasie początkujący kierowca rajdowy, żeglarz i sternik morski 🙂
Pierwsza prezentacja/lab:
#openshift  #highavailability  #pacemaker  #clustering  #PaaS  #HA  #FaultTolerance  #Gluster  #CNS
Druga prezentacja/lab:
#VDO  #DataDeduplication  #RHEL75  #LinuxStorage  #LVM  #DataCompression

Jolanta Łabędzka-Benisz

[OMEC]

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami i zarządzania ryzykiem. Jako kierownik projektów ma w swoim portfolio projekty edukacyjne i biznesowe realizowane w działach IT i Call Center firm telekomunikacyjnych. Swobodnie porusza się w różnych podejściach metodycznych do zarządzania projektami doradzając najlepszy wybór metodyk dopasowanych do branży, organizacji i projektu. Pomaga organizacjom zmieniać się w kierunku bardziej zwinnego zarządzania, nastawionego nie tylko na cele biznesowe, ale także uwzględniającego ludzi i interakcje między nimi. Autor warsztatów szkoleniowych i gier symulacyjnych wspomagających zmianę myślenia oraz korekty procesów w organizacjach. Twórca rodziny gier symulacyjnych Kinshasa. Certyfikowany trener wielu metodyk zarządzania:)
„Którędy wdrażać Agile?”
#AgileTransformation  #AgileThinking  #DevOps  #ProjectManagement  #AgilePM  #PRINCE2  #WdrożeniaMetodyk  #PortfelProjektów  #SCRUM  #ITandBusiness

Agnieszka Bielec

[CERT Polska]

Na co dzień pracuje w CERT Polska. Bierze udział w turniejach związanych z bezpieczeństwem informatycznym, znanych jako Capture The Flag ( https://ctftime.org/ctf-wtf/, w skrócie CTF). Gra w drużynie p4 (https://ctftime.org/team/5152). W sieci znana jako Eternal (avatar na załączonym obrazku).
„Wstęp do Reverse Engineeringu”
#ReverseEngineering  #cybersecurity

Piotr Bogobowicz

[OMEC]

Praktyk zarządzania projektami i wdrażania metodyk projektowych. Doświadczony w branży IT w projektach telekomunikacyjnych oraz związanych z rynkiem nieruchomości, w szczególności dotyczących przetwarzania informacji przestrzennych. Doradca w zakresie implementacji zmian organizacyjnych w strukturach projektowych. Na OSEC Forum poprowadzi panel ekspertów dotyczący wdrażania zmian transformacyjnych w przedsiębiorstwach.
„Od czego zaczynać wdrażanie metodyk i realizację zmian transformacyjnych?”
#panelekspertów  #projectmanagement  #transformation  #corporatearchitecture  #servicemanagement

Roman Bratek

[OMEC]

Ekspert i praktyk w dziedzinie zarządzania programami i ryzykiem oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem w IT. Pracował w polskich oraz w międzynarodowych firmach z branży IT, prowadząc projekty dla bankowości, ubezpieczeń oraz sektora administracji publicznej. Współpracował z Narodowym Centrum Informacji Królestwa Arabii Saudyjskiej przy identyfikacji i definiowaniu grupy programów. Aktualnie zajmuje się cyberbezpieczeństwem. Łączy bogatą wiedzę metodyczną z pragmatycznym podejściem do rozwiązywania problemów, które napotykają firmy porządkując zarządzanie projektami i i programami. Akredytowany trener metodyk zarządzania projektami oraz ryzykiem.
„Cyberbezpieczeństwo w czasach zmian”
#cybersecurity  #riskmanagement  #programmemanagement  #projectmanagement

Olga Budziszewska

[Microsoft]

Certified Information Security Manager (CISM), absolwentka kryminologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle. Od 12 lat związana z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Od 5 lat pracuje w Microsoft wspierając wdrożenia projektów w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. Jako Cybersecurity Assurance Manager pomaga firmom i organizacjom w bezpiecznej transformacji cyfrowej.
„SOAR – Security Orchestration, Automation, Response, czyli jak AI pomaga działom bezpieczeństwa”
#Cyberbezpieczeństwo  #MicrosoftAzure  #cloudsecurity  #cybersecurity  #AI  #securityorchestration  #fightwithcybercrime  #SOAR

Branislav Bukva

[Red Hat]

Red Hat Training Business Development Manager – Eastern Europe. 
Branislav is responsible for the Red Hat Training business in the Eastern European region, and manages the Red Hat training ecosystem, making sure that he understand partners and customers using Red Hat’s training offerings and how to benefit from them. 
His role is key in helping and enabling Red Hat customers keep their technical skills up to date as adopt new and emerging technologies. On the other hand, as head of Red Hat Academy, Branislav is engaging with different academic institutions in Europe and turning them into centers for enterprise-ready talent by outfitting them with Red Hat Training.
„Red Hat Learning Subscription Enterprise Solution”
Red Hat Training & Certification
Continuous Learning with Red Hat Learning Subscription
Assess, Train, Validate
Digital transformation is Skills transformation
Addressing the Skills gap in Your Organization

Marek Byszewski

[YouNeedIT]

Inżynier oprogramowania z ponad 20-letnią praktyką wytwarzania oprogramowania dla przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Założyciel i właściciel YouNeedIT – niezależnego producenta oprogramowania, dysponującego światowej klasy rozwiązaniem do wirtualizacji danych Querona (Querona.com), oraz firmy Data Vision Media, specjalizującej się w budowie rozwiązań analityki biznesowej i BigData. Współorganizator konferencji branżowych, aktywista grup pasjonackich z zakresu wysokich technologii. Pomaga organizacjom w transformacji cyfrowej oraz demokratyzacji dostępu do danych, hołdując zasadzie „data is the new oil”.
„Wirtualizacja danych w praktyce”
#DataVirtualization, #DataSecurity, #DataGovenance, #DataManagement, #DataFabric

Marcin Dudziak

[Veracomp]

mgr inż. fizyk komputerowy. Pracuje w firmie Veracomp SA na stanowisku Inżyniera Wsparcia Technicznego w Dziale Pamięci Masowych i Serwerów. Posiada certyfikaty Red Hat Certified Engineer (RHCE) oraz Red Hat Certified Virtualization Administrator (RHCVA)
„RHV – Wirtualizacja od RedHat’a”
#RedHatVirtualization  #RHV

Łukasz Foks

[Microsoft]

Open Source on Azure Lead ?, Central & Eastern Europe, Microsoft CEE 
Odpowiedzialny za strategię biznesową i marketingową usług Open Source w chmurze Microsoft Azure w zespole Europy Centralnej i Wschodniej (CEE) Microsoft. Pasjonat innowacji, pracuje zarówno z dużymi firmami klasy Enterprise, jak i Startupami z 34-krajów regionu CEE.
„Keynote”
Co się dzieje w obszarze Open Source w Microsoft, kilka słów o Azure Database Service (ADS) i o tym co w przygotowanych prelekcjach.

Michał Iwański

[IBM – TECH DATA]

Senior Technical Specialist
Ekspert z zakresu rodziny serwerów IBM Power Systems. Jest posiadaczem licznych certyfikatów z zakresu baz danych, systemów operacyjnych i platformy IBM Power Systems.
„Przyszłość zbudowana z Power AI”
#AI  #PowerAI  #PowerAIVision  #AC922  #Newell

Anders Karlsson

[MariaDB]

Anders Karlsson is a Principal Sales Engineer at MariaDB and has worked with Relational Database systems for more than 30 years, initially in technical support roles, and later as technical consultant and as Sales Engineer. Anders Karlsson has worked extensively with most of the commercial RDBMS systems on the market, for many years specializing in performance and database programming APIs, and more recently with new technologies, such as In-Memory databases, embedded databases. Anders has developed several Open Source projects and is a strong believer in the Open Source development model and is also a proponent for JSON and is the developer of several JSON oriented utilities. Anders Karlsson lives in Ystad, in the very south of Sweden.
„From Legacy to Open Source – Migrating from legacy databases to MariaDB”
During the presentation you will learn:  * Why migrate to Open Source,  * What to migrate and what not to migrate,  * MariaDB Migration services,  * Case Studies,  * Questions and Answers.

Andrzej Kowalczyk

[Red Hat]

Senior Solution Architect @ Red Hat, od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z dziedziny szeroko rozumianego middleware (integracja, systemy kolejkowe, bezpieczeństwo i procesy biznesowe). Posiada duże doświadczenie wyniesione z projektów wdrożeniowych i konsultingowych, gdzie pełnił nadzór architektoniczny nad wieloma projektami integracyjnymi.
„Agile integration by Red Hat” [DEMO]
Integracja to jeden z najważniejszych elementów każdego projektu IT. Nie ma „samotnych wysp”. Praktycznie każdy nowy system musi integrować się z innymi już istniejącymi czy też właśnie powstającymi. W trakcie demonstracji uczestniczy dowiedzą się: Czym Agile Integration się różni od architektury SOA?  Jakie są korzyści dla klienta?  Jak DevOps wpisuje się w tę ideę?

Radek Kujawa

[OSEC]

Certyfikowany architekt, instruktor, egzaminator Red Hat Linux oraz JBoss (RHCA level VI).
Konsultant @ OSEC. Posiada wieloletnie doświadczenie w administracji oraz wdrożeniach.
Developer systemu NetBSD. Twórca rozszerzeń dla retro komputerów.
„Gdy CPU nie wystarcza – strategie optymalizacji oprogramowania z użyciem technologii GPGPU
oraz FPGA”
#GPGPU   #FPGA   #OpenCL   #coprocessing
oraz
„Budowanie prywatnego środowiska OpenShift na potrzeby POC/ LAB/ EVAL „
#openshift  #occlusterup  #minishift  #PoC  #LAB  #selfstudy  #evaluation  #PaaS

Grzegorz Poręcki

[OMEC]

Doradca, konsultant w zakresie transformacji przedsiębiorstw oraz trener zarządzania projektami, usługami i TOGAF. Specjalizuje się w zadaniach poprawy efektywności operacyjnej poprzez optymalizację struktur organizacji, usprawnienie procesów biznesowych i ich integrację z właściwymi narzędziami. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami, w tym międzynarodowymi, oraz organizacjami biznesowymi – zarówno małymi, jak i będącymi częścią dużych struktur korporacyjnych.
Prelekcja 1:
„Facebook i … strażnicy naszej prywatności”
Prelekcja 2:
„Transformacja, czy może jednak adaptacja przedsiębiorstwa?”
#DevOps  #digitaltransformation  #agilskills  #rodo  #gdpr  #dataprotection  #TOGAF  #architectureframework  #projectmanagement  #corporatearchitecture

Dariusz Puchalak

[OSEC]

Information Technology and Services Consultant and Professional, czyli Konsultant i Spec od technologii i usług informatycznych. Od 2014 r. związany z OSEC. Entuzjasta Linuksa i technologii IT w wydaniu open-source. Wolne chwile spędza na rolkach lub na SUPie (Stand Up Paddleboarding). Czasem robi za „lodołamacz” – zapytajcie go dlaczego?
Na szkolenia często dociera na monocyklu. Zajmuje się fotografią, eksperymentuje z nagrywaniem dźwięku, freedivingiem i nieustannie z technologią.
#AnsibleTower   #automation   #complexdeployments   #workflows   #RBAC   #accountability
oraz
#security  #FirewallBypass  #OpenSSH  #socks5  #proxy  #JumpHost  #RemoteExecution  #tunnels  #automation  #RemoteFilesystems #consuting  #reallife

Krzysztof Rocki

[Red Hat]

Senior Regional Manager w regionie CEE w Red Hat
Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu w branży IT. W przeszłości związany był z takimi firmami jak FileNet, IBM i Arcsight. Od sierpnia 2012 roku obejmuje stanowisko Regional Managera w firmie Red Hat na region Europy Środkowo-Wschodniej. Wraz z zespołem dba o rozwój firmy i relacje z klientami oraz partnerami biznesowymi w 14 krajach.
„Keynote”

Jacek Skórzyński

[Red Hat]

Senior Solutions Architect @ Red Hat, odpowiedzialny za wspieranie procesu sprzedaży technologii infrastrukturalnych – rozwiązań chmurowych, wirtualizacji i systemów pamięci masowych definiowane programowo. Zdobywał doświadczenie obsługując i wdrażając rozwiązania serwerowe, systemy pamięci masowych, technologie chmurowe i platformy wirtualizacyjne. Hobby: siatkówka oraz projekty oparte na Raspberry Pi.
Zautomatyzowana Chmura Hybrydowa z wykorzystaniem Ansible Tower i CloudForms – Ewolucja nie Rewolucja” [DEMO]
Podczas sesji pokażemy, w jaki sposób wykorzystując istniejące zasoby w Twoim centrum danych, aby zbudować elastyczne, hybrydowe i zautomatyzowane środowisko. Posiłkując się technologiami Red Hat CloudForms i Ansible Tower, zademonstrujemy jak możemy szybko stworzyć kompletną usługę w oparciu o dostępne zasoby wirtualne lub chmurowe.

Maciej Sobianek

[Microsoft]

Partner Technology Strategist – Microsoft Cloud Platform. Wspiera rozwój i promocję platformy Microsoft Azure oraz pakietów Enterprise Mobility Suite i Operations Management Suite zarówno wśród klientów jak i partnerów biznesowych. Pasjonat tematyki Cloud Computing-u jak i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Absolwent Wyższej Warszawskiej Szkoły Informatyki oraz Warszawskiej Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Kocha sport we wszelkich postaciach, dlatego każdą wolną chwilę stara się spędzać aktywnie.
„Cloud Governance – czyli jak utrzymać koszty środowiska Chmury Publicznej w ryzach.”
#CloudGovernance  #CloudBudget  #AzurePolicy  #MicrosoftAzure  #AzureCostManagement  #MonitoringWydatków  #AnalizaKosztów

Jarosław Stakuń

[Red Hat]

Senior Solutions Architect @ Red Hat, jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań opartych na technologii Red Hat JBoss Middleware oraz Openshift Container Platform u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach middleware ze szczególnym uwzględnieniem platform serwerów aplikacyjnych, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, rozwiązań chmurowych, mobilnych i konteneryzacji środowisk aplikacyjnych.
Konteneryzacja aplikacji z Red Hat Openshift Container Platform”  [DEMO]
Konkurencyjność w obecnych czasach wymaga nowoczesnych aplikacji. Zanim Twoi programiści zaczną szukać rozwiązań poza własnym IT zwróć uwagę na platformę Red Hat OpenShift Container Platform. Umożliwia ona budowanie, wdrażanie i zarządzanie aplikacjami opartymi na kontenerach w dowolnych środowiskach fizycznych, wirtualnych lub chmurowych. Rozwiązanie wspiera zarówno budowanie i wdrażanie nowych aplikacji, jak i modernizację istniejących aplikacji zgodnie z metodykami DevOps.

Magnus Stenberg

[MariaDB]

Magnus Stenberg is VP Business Development of MariaDB. Magnus joined MariaDB 2011. He has 30+ years of experience from Software Sales and Business Development. Prior MariaDB Magnus was managing Sales at MySQL in Nordic and Benelux. Magnus is an experienced  Business Mgr and leader with 15 years of Sales and Business Dev of OpenSource Database Technology. Magnus lives in Sweden with his wife and family.  On his free time Magnus spends time with family and likes to travel and visit new places.
„From Legacy to Open Source – Migrating from legacy databases to MariaDB”
During the presentation you will learn:  * Why migrate to Open Source,  * What to migrate and what not to migrate,  * MariaDB Migration services,  * Case Studies,  * Questions and Answers.

Piotr Szwed

CEO w pierwszej polskiej firmie pracującej tylko i wyłącznie w oparciu o architekturę Cloud Native oraz rozwiązania zbudowane na platformie Kubernetes (OpenShift). Doświadczony praktyk (15+ lat doświadczenia w branży) odpowiedzialny głównie za wdrażanie najnowszych narzędzi i metodologii – obecnie głównie z obszarów chmurowych oraz Cloud Native.  
„Cloud Native – nowa era w IT”
#cloudnative  #kubernetes  #k8s  #openshfit  #docker  #kontenery  #chmury
W trakcie prezentacji chciałbym opowiedzieć o rewolucji jaka właśnie się dzieje w całym świecie IT – od konteneryzacji, DevOps, mikroserwisów po szeroko rozumiane chmury, Kubernetes i service mesh, w szczególny sposób skupię się na szerokopojętym Cloud Native – od historii po najnowsze mody i trendy w tej społeczności. Prezentacja ma za zadanie zbudowanie świadomości o tym w jakim miejscu nasze lokalne polskie firmy IT są, co robimy dobrze, co robimy źle, jakie kroki trzeba podjąć żeby się zbliżyć do modelu Cloud Native oraz jak przekonać swoje otoczenie do tej transformacji (np: swojego szefa).

Kamil Szymański

[OSEC]

Software developer, JVM & open-source enthusiast, develops D2C investment platform @ Pragmatic Coders, helps organizations improve software delivery processes @ OSEC
„Architecture decision making”
#decisions   #architecture

Krzysztof Walczak

[OMEC]

Praktyk z zamiłowaniem do teorii zarządzania. Łączy w projektach metodyki twarde:  PMI® (PMBoK Guide), PRINCE2 ® z adaptacyjnymi: SCRUM, AgilePM®.  Praca w zarządach spółek i radzie nadzorczej dała mu szeroką perspektywę w zakresie stosowania metodyk w różnych organizacjach pod kątem strategii i poziomu dojrzałości (model P3M3® ).  Dzięki tym doświadczeniom pełni także funkcję konsultanta biznesowego w zakresie zarządzania projektami, budowy biura projektów, zarządzania portfelem projektów.
„Którędy wdrażać Agile?”
#AgileTransformation  #AgileThinking  #DevOps  #ProjectManagement  #AgilePM  #PRINCE2  #WdrożeniaMetodyk  #PortfelProjektów  #SCRUM  #ITandBusiness

Bartłomiej Zass

[Microsoft]

CEE Open Source Application Development Lead w zespole Azure Global Black Belts. Na co dzień pracuje z klientami z Europy Środkowej i Wschodniej, pomagając w modernizacji aplikacji, projektowaniu architektury aplikacji cloudowych, usprawnianiu procesów DevOps oraz podążaniu za aktualnymi trendami rynkowymi (np. mikroserwisy, konteneryzacja, serverless, itp.) z wykorzystaniem Microsoft Azure. Skupia się przede wszystkim na szeroko pojętych technologiach Open Source.
Kontenery na Azure – Kubernetes, microservices, DevOps i nie tylko
#Microservices   #Kubernetes   #Serverless   #Azure   #DevOps   #Containers   #Docker

Nataniel Zieliński

[OSEC]

Nataniel nExoR Zieliński, od zawsze IT, absolwent PJATK, od 2o lat w stałym związku z produktami Microsoft. Obecnie zajmuję się rozwiązaniami hybrydowymi, pomagając firmom w przenosinach do chmury oraz integracji istniejącej infrastruktury z Office365. 
„Czy Office 365 jest dla każdej firmy?”
#Office365  #Microsoft  #wdrożenie  #hybrydao365  #backoffice

Robert Zientara

[OMEC]

Zajmuje się wdrożeniami rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw w zakresie zarządzania majątkiem, zarządzaniem usługami i nieruchomościami oraz wykorzystaniem technologii mobilnych. W trakcie swojej wieloletniej kariery w branży informatycznej pracował jako analityk, konsultant oraz szef działu informatyki. Brał udział w dużych, międzynarodowych projektach informatycznych w różnych branżach. Swoje doświadczenia z wdrożeń IBM Maximo opisał w książce: „IBM Maximo Asset Management. The Consultant’s Guide”.
„Incydenty związane z wdrażaniem zarządzania usługami”
#ITIL  #CSI  #ITSM  #ServiceProvider