Czym jest metoda zarządzania systemami IT opracowana przez Google 20 lat temu? Czy działa? Czy warto to wdrażać? Kto mi w tym pomoże?
Te i wiele innych w mojej prezentacji na temat Site reliability engineering
Podczas swojej prezentacji pokażę kilka popularnych ciekawych praktyk z dziedziny DevSecOps których zastosowanie na platformie OCP podnosi znacząco poziom bezpieczeństwa. Omówimy konta serwisowe, RBAC, podpisywanie obrazów, pipeline’y oraz NetworkPolicy. Sugerowana jest średniozaawansowana lub wyższa znajomość K8s/OCP
Praca zdalna, coraz młodsze zespoły, kod generowany przez sztuczną inteligencję? Jak nie stracić głowy w tym wszystkim? Jak oceniać i rozwijać umiejętności oraz kompetencje pracowników w dobie zespołów hybrydowych? Co było hitem, a co niewypałem w zarządzaniu projektami IT w zeszłym roku? Co odkrywamy w tym roku?
W tej prelekcji nie tylko przyjrzymy się najnowszym trendom w zarządzaniu IT, ale także zagłębimy się w aktualne bolączki, z którymi borykają się polscy menedżerowie. Na podstawie odpowiedzi z kwestionariusza, który wypełnią uczestnicy konferencji – zarówno liderzy, jak i specjaliści – omówimy najczęściej zgłaszane problemy i wskażemy, jak sobie z nimi radzić. Przygotowaliśmy szczegółową analizę największych wyzwań oraz praktyczne porady, które pomogą w zarządzaniu zespołami w dynamicznie zmieniającym się środowisku IT.
Zapraszamy na regularną sekcję OSEC Forum 'Trendy w zarządzaniu IT’, gdzie razem odkryjemy, co naprawdę boli polskiego menedżera i jak temu zaradzić!
Nie, AI nie zabierze Ci pracy!
Czyżby?
Nie zabierze, bo się nie dasz!
Podczas tej prelekcji zanurkujemy w te dostępne i te właśnie rozwijane narzędzia oraz techniki wykorzystywania sztucznej ćwierćinteligencji do zarządzania pracami, projektami i programami. Pokażemy sposoby na poszukiwanie wartości, jakie nawet proste narzędzia mogą wnieść do codziennych zmagań menedżerów. Omówimy też wzorce i sprawdzone sposoby postępowania w projektach eksponowanych na AI.
Wskoczymy także w świat ryzyk projektowych i porozmawiamy o wdrożeniach projektów opartych o sztuczną inteligencję. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i zagrożenia jakie wdrożenie technik AI może przynieść.
Wreszcie porozmawiamy o tym, jak uodpornić się na mody na rynku narzędzi AI oraz szum wokół tej technologii, a jak rzeczywiście wykorzystywać to, co jest tego warte.
Czy będą wszystkie odpowiedzi? Pewnie nie, ale za to nauczymy się zadawać mądre pytania, zanim coś pójdzie nie tak.
Prelekcja w j. angielskim – sprawdź w Agendzie
Is your current disaster recovery (DR) strategy hindering the agility of your OpenShift and OpenStack environments?
Trilio offers you:
Join us to discover how Trilio’s innovative solution can unlock the true potential of your hybrid cloud with robust data protection for OpenShift, OpenShift Virtualization and OpenStack.
Prelekcja w j. polskim – sprawdź w Agendzie
Migracja osiągającego zaraz wiek emerytalny RHEL7 (i CentOS 7!) do RHEL 8/9, czyli o zakończeniu wsparcia do 7ki. W jaki sposób migrować z 7ki na coś wyższego na różne sposoby, Insights Advisor, Migrate to RHEL!
Prelekcja w j. polskim – sprawdź w Agendzie
Podczas tej prezentacji wspólnie przyjrzymy się ekosystemowi JVM, dlaczego oraz jak ewoluował w ostatnich latach.
Uzbrojeni w te podstawy zweryfikujemy zmiany architektoniczne wprowadzone w projekcie Keycloak oraz powiązanych produktach Red Hat.
Finalnie przyjrzymy się temu w jaki sposób zmienia się konfiguracja nowego produktu i na co musimy się przygotować planując migrację.
Sprawdzimy również jak pisać oraz wpinać nowe rozszerzenia do finalnych rozwiązań zbudowanych w oparciu o RHBK lub Keycloak.
#SSO #RHBK
Serwery najnowszej generacji IBM Power10 cechują się ok. dwukrotnie większą wydajnością od standardowych maszyn x86, dzięki czemu można skutecznie skonsolidować środowisko IT i znacząco obniżyć koszty licencji, np. Red Hat albo Oracle.
Na przykładzie kilku projektów pokażemy w jaki sposób dostarczamy naszym klientom nie tylko szybsze działanie, ale również czołową na rynku niezawodność i odporność na cyberataki.
#IBMPower10 #IBMPower
Prelekcja w j. polskim – sprawdź w Agendzie
Przypomnij sobie sytuację ze spotkania, kiedy intencjonalnie milczysz, choć padło zaproszenie do dyskusji. Albo kiedy to Ty prosisz o komentarz i zapada cisza… Takie momenty się zdarzają. Jest to sposobność i powód do refleksji nad tym, co powoduje, że w tych okolicznościach uczestnicy nie czują się wystarczająco bezpiecznie, by zabrać głos. Jeśli ciekawi Cię, jak przenieść aktywność kuluarową / ze Slacka itp. do grona gdzie jest konieczna, aby wywrzeć aktywny wpływ, to skorzystaj z tego mini warsztatu.
Dowiesz się: czym jest bezpieczeństwo psychologiczne i jakie są jego 4 poziomy (inclusion/ learner/ contributor/ challenger) oraz dlaczego jest istotnym czynnikiem w sukcesie i zespołu i lidera, a także (stosując 4 kryteria) odpowiesz sobie na pytanie: czy w Twoim otoczeniu zawodowym dużo kosztuje bycie sobą?
Otrzymasz 9 praktycznych rekomendacji działań, które podnoszą poziom bezpieczeństwa psychologicznego w zespole, czyli wpływają na stworzenie: więzi zespołowych, klimatu do dzielenia się opiniami/ wiedzą, przestrzeni do swobodnego rozmawiania o pomyłkach/ błędach, zdrowej praktyki podważania status quo, poczucia współodpowiedzialności za pozytywną atmosferę współpracy.
Zapraszamy na warsztat osoby pełniące role liderskie i nieliderskie, gdyż w obu przypadkach warto praktykować aktywności zwiększające komfort pracy zespołowej.
Turbo kurs z Organizational Change Managerem – Prelekcja w j. polskim – sprawdź w Agendzie
Celem tego spotkania jest przybliżenie znaczenia zarządzania zmianą z punktem skupienia na aspektach ludzkiej strony w projektach. O ile change management/ change enablement jako praktyka IT jest znana powszechnie w podejściu ITSM czy ITIL4, to organizational change management (OCM) dotyka innych istotnych aspektów w prawie każdej zmianie.
Na spotkaniu:
Prelekcja w j. polskim – sprawdź w Agendzie
O AI mówi się wiele w różnych aspektach. Development, trenowanie, no i 'serwowanie’, czyli na koniec ich użycie w produkcyjnych aplikacjach. Przyjrzyjmy się razem tematowi.
Prelekcja w j. polskim – sprawdź w Agendzie
Na wykładzie dowiemy się co to jest Platform Engineering i z czym związana jest rosnąca popularność tego trendu. Przeanalizujemy rozwiązania oferowane przez Red Hat, które umożliwiają budowę wewnętrznej platformy deweloperów (IDP) na OpenShift.
Szczególną uwagę zwrócimy na Red Hat Developer Hub – narzędzie do tworzenia portali dla programistów.
DEMO w j. polskim – sprawdź w Agendzie
Prezentacja możliwości hyperwizora, jego funkcjonalności, prezentacja rozwiązania Fleet Manager do zarządzania klastrami rozproszonymi etc.
#ScaleComputingPlatform #VirtualizationPlatform #HC3 #FleetManager
Od początku istnienia architektury x86, uruchamianie systemu operacyjnego ulegało tylko małym zmianom, ale czy na maszynach wirtualnych cała procedura może ulec poprawie?
Na mojej sesji pokażę najnowszą odsłonę OpenShift Virtualization wraz z Migration Toolkit for Virtualization (MTV) oraz omówię nową koncepcję z tytułu, UKI.
#Migratetorhel8 #Migratetorhel9 #endofmaintenanceRHEL7 #RedHatEnterpriseLinux7
Event-Driven Automation wspaniale uzupełnia „tradycyjne” podejścia do automatyzacji o automatyzację zainicjowaną zdarzeniowo. Do tej pory używając Ansible automatyzację używaliśmy najczęściej w sposób tradycyjny – poprzez jej „wypychanie” do zarządzanych systemów.
Od samego początku Anisble posiada jeszcze mało znaną metodę odwrócenia tego poprzez „zaciąganie automatyzacji” (ansible-pull). Niedawno doszła nam trzecia metoda automatyzacji w oparciu o zdarzenia.
Dzięki Event-Driven Automation możemy wykonać określone akcje w reakcji zdefiniowanej na zdarzenie/a zgodnie z filozofią Ansible. Pokazane zostanie jak można zwiększyć efektywność automatyzacji dzięki zmianie podejścia z reaktywnego do proaktywnego w monitoringu infrastruktury, zarządzaniu bezpieczeństwem, czy automatyzacji DevOps.
To co inżynier od automatyzacji oraz bezpieczeństwa powinien wiedzieć o Ansible. Praktyczna prezentacja, podczas której pokażę co nasz/obcy playbook/rola może widzieć podczas działania i jak może to wykorzystać. Pewne mniej znane sztuczki, na które trafiłem podczas swojej pracy.
Pobawimy się tym co Ansible loguje na poziomie kontrolera i zarządzanych systemów, a także czego może nie być widać w logach.
Pokazane zostaną pewne techniki z pogranicza obchodzenia zabezpieczeń, dzięki temu będziemy mogli sobie zadać pytania czy:
Whether you’re considering migrating from your existing virtualization platform or are virtualizing from scratch for the first time, there’s a better way to do it. Whether you are looking at a single location or implementing an edge computing platform across hundreds of sites, Scale Computing Platform is the shortest path to affordable virtualization that’s easy to deploy, easy to manage, and easy to scale.
After the presentation our colleagues at Connect Distribution will give a demo of our platform in Polish.
AI w Ansible Automation Platform – Co to oznacza w praktyce?
Czym różni się od popularnych rozwiązań takich jak ChatGPT czy Gemini?
Czy i jak integruje się z ekosystemem Ansible?
Podczas mojej sesji odpowiem na powyższe zagadnienia i zademonstruję Ansible Lightspeed w działaniu.
#AnsibleAI #AnsibleAutomationPlatform #AnsibleLightspeed
Na prezentacji dowiesz się, jak działa zaawansowana platforma IBM do pracy z modelami AI – od tworzenia i trenowania własnych modeli na prywatnych zbiorach danych, po korzystanie z gotowych modeli bazowych udostępnianych przez IBM oraz modeli społecznościowych. Będzie demo (krótkie wideo)
#AI #IBMwatsonX
Prelekcja w j. polskim – sprawdź w Agendzie
IBM Randori to rozwiązanie klasy Attack Surface Management lub innymi słowy – automat, który przeprowadza hackerski rekonesans. Privilege Vault to rozwiązanie do ochrony kont uprzywilejowanych. Sprawdźmy, czy zastosowanie tych narzędzi uchroniłoby ofiary największych ataków hackerskich roku 2023.
Prelekcja w j. polskim – sprawdź w Agendzie
Podczas prezentacji dowiemy się jak możemy zautomatyzować zarządzanie złożonym środowiskiem sieciowym z wykorzystaniem Ansibla, nowego paradygmatu automatyzacji Event-Driven i użyciu Netboxa jako Source of True dla konfiguracji urządzeń