Piotr Baranowski

[OSEC]

CTO/VP @ OSEC Sp. z o.o. oraz RHCA.
Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. Ponad 24 lata doświadczenia w IT, w tym 21 lat na rynku IT Edukacji. Kilka tysięcy przeszkolonych osób, wiele wdrożeń – w kraju i poza granicami. W wolnym czasie początkujący kierowca rajdowy, żeglarz i sternik morski.
„Keynote”
„Jak skonteneryzować tradycyjną aplikację? Od rpm do Containerfile”  (sprawdź w Agendzie)
#rpm #Containerfile #OpenShift
„Zarządzanie flotą klastrów k8s – ACM/Open Cluster Management” (sprawdź w Agendzie)
#k8s #Containers #Kubernetes #ACM #OpenShift #OpenShiftCluster

Ewelina Miszczyk

[Red Hat]

Training Sales Specialist, Red Hat Training @ Red Hat
Ewelina – od 5 lat w zespole Red Hat Training. Od 10 lat związana z edukacją i IT .
„Wartość biznesowa autoryzowanej edukacji Red Hat”  (sprawdź w Agendzie)
#RedHatTraining #RedHatCertification #RedHat #RedHatLearning #LearningSubscription

Michał Brennek

[OMEC]

Konsultant i Trener w OMEC
Menedżer portfela projektów łączący doświadczenie przyrodnicze (kompleksowa geografia fizyczna, meteorologia, komputerowe modelowanie systemów złożonych) i informatyczne (inżynieria baz danych i architektura danych, wydajne jednostki obliczeniowe). Doświadczenie w zarządzaniu zespołami zdobywał także jako kapitan i instruktor nawigacji na brytyjskich i polskich szkolnych jednostkach żaglowych. Entuzjasta zarządzania 3.0 i przywództwa służebnego. Od 2013 roku związany z Wydziałem Fizyki UW oraz IGF PAN, gdzie uczestniczy w opracowaniu innowacyjnej metody badania warstwy granicznej atmosfery za pomocą dronów. Od 2020 roku jako konsultant i trener, a także specjalista od zadań niemożliwych w OMEC Sp. z o.o..
„10 trendów w zarzadzaniu projektami IT które zdefiniują rok 2023”  (sprawdź w Agendzie)
Czy AI zastąpi project managerów? Michał zawsze powtarza, ze w dobie inteligencji sztucznej ta organiczna jest na wagę złota, jednakże przy całym szumie jaki odbieramy w dziedzinie AI zerkniemy na ten dominujący (w plotkach i niesprawdzonych informacjach) trend, ale nie tylko. Przyjrzymy się również technikom zarządczym, które zwiększają obecnie znaczenie, sposobom mierzenia właściwych rzeczy (i dlaczego tego nie robimy) oraz kluczowym kompetencjom liderów i managerów IT, o które należy zadbać w 2023 roku. Wreszcie zapytamy Was o stan, wyzwania i problemy z jakimi się borykacie realizując prace, zarządzając projektami, programami i portfelami w środowisku IT czy szerzej Tech.
„Jak nie robić SCRUMa w IT”  (sprawdź w Agendzie)
Omówimy najczęstsze błędy, jakie popełniają zespoły podczas prowadzenia prac w IT. Zastanowimy się nad źródłem tych błędów. Porozmawiamy o technikach ich unikania oraz wypracowania sensownych usprawnień w działaniach zespołu SCRUMowego. Omówimy jak poszczególne role w zespole SCRUMowym mogą wyłapywać i naprawiać niewłaściwe praktyki, a tym samym zwiększać skuteczność całego zespołu. Zastanowimy się też nad najczęstszymi błędami w interakcjach SCRUM Team – reszta świata.

Bartosz Bim

[IBM]

Security Software Sales Expert w IBM
Z branżą IT związany od czasów giełdy komputerowej w Warszawie (niezapomniana Grzybowska).
Po wieloletniej pracy dla integratorów i dostawców kompleksowych rozwiązań IT & Security takich jak Sygnity i NTT Poland Ltd, od 2022 pracuję dla IBM Polska. Cybersecurity znalazło się na ścieżce kariery zawodowej dosyć dawno, ale to w IBM Polska zrozumienie tego świata znacząco się rozwinęło. W IBM Polska zajmuję się współpracą z klientami, jak i partnerami biznesowymi – celem jest pomoc naszym klientom w zakresie cybersecurity z wykorzystaniem technologii IBM. Ostatnio większość czasu poświęcam na pracę z dyrektywą NIS2, która w perspektywie najbliższych lat powinna zmienić postrzeganie cyberbezpieczeństwa w firmach.
Prywatnie mam w domu fantastyczną żonę i mądrego 15-latka, no i jestem wielkim fanem siatkówki (gang łysego rules!)
„Dyrektywa NIS2 i IBM Security: Dlaczego warto … ”  (sprawdź w Agendzie)
Podczas naszego spotkania przedstawimy kluczowe założenia i wytyczne wynikające z dyrektywy NIS2 – nie czytajcie tej dyrektywy, zrobiliśmy to za Was.
Wydaje się, że NIS2 dzięki swemu zakresowi i dość szczegółowym wytycznym może być kluczowym dokumentem w budowaniu strategii bezpieczeństwa w wielu firmach. Na pewno zagadnienie cybersecurity zostało szeroko potraktowane – zapraszam na rozmowę w sprawie zadań wynikających z dyrektywy. Jako IBM zajmujemy się Security od 15 lat, cieszymy się ogromnie, że nasze portfolio będzie mogło pomóc w tak wielu obszarach wynikających z NIS2. Postaramy się w sposób maksymalnie biznesowy i trochę techniczny przybliżyć nasze rozwiązania pokazując je w ujęciu sławnej już dyrektywy

Przemysław Czyż

[ARROW ECS]

IBM System Storage Business Development Manager @Arrow ECS
Przemysław Czyż jest product managerem ds. sprzedaży i rozwoju biznesu IBM Storage w firmie dystrybucyjnej Arrow ECS. Przemek ma ponad 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu i utrzymywaniu owocnych relacji z dostawcami, partnerami i klientami na rynkach CEE i CAT.
„IBM Storage Fusion – platforma usług danych. Efekt synergii IBM i RedHat OpenShift”  (sprawdź w Agendzie)
Nowoczesne podejście do budowy skonteneryzowanych środowisk aplikacyjnych i transformacji do mikro-serwisów w wydaniu IBM. Storage Fusion jest to komplementarne rozwiązanie HCI (HyperConverged Infrastructure) łączące w sobie: moc obliczeniową, sieć i pamięć masową, dostępne prosto z pudełka pod platformą RH OpenShift. Skrojone pod AI, idealne dla CloudPak. Cluster-in-a-Box / Cloud-on-Prem

Łukasz Dywicki

[OSEC]

Konsultant i Trener w OSEC
Konsultant, programista z zamiłowania, posiadający wieloletnie doświadczenie w integracji i implementacji projektów open source w celach komercyjnych i nie tylko. Współpracował z Red Hat w latach 2012-2013. Związany głównie z projektami Apache Software Foundation, nie stroni od dobrych projektów ze stajni Red Hat. Z OSEC od 2020 r.
„Keycloak w mniej typowych scenariuszach”  (sprawdź w Agendzie)
Keycloak pozwala na obsługę wielu różnych scenariuszy single sign on. Od najprostszych do tych najbardziej wyrafinowanych. W trakcie prezentacji przyjrzymy się po pierwsze kilku aspektom protokołu OAuth2/OpenID Connect po to aby przejść do tego w jaki sposób możemy wykorzystać Keycloak do autoryzacji urządzeń „IoT”. Prezentację sfinalizujemy na przykładzie integracji zewnętrznej usługi SSO, która oferuje swój własny protokół, o co nietrudno w środowiskach korporacyjnych. Nie uciekamy od kodu.

Tomasz Frender

[IBM]

Data Storage & AI Solution | Senior Storage Architect @ IBM NCEE
W strukturach regionalnych IBM Storage, odpowiedzialny za techniczne wsparcie sprzedaży i projektowanie nowoczesnych systemów pamięci masowych, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii tj. systemy macierzy rozproszonych, platformy usług danych pod konteneryzacje i środowiska Data Lake.
Z rozwiązaniami macierzowymi związany od 2009 roku, budując doświadczenie w firmach: HPE, Huawei i od niedawna IBM. Absolwent kierunku Programowanie Systemowe i Sieciowe, na wydziale Informatyki – PJWSTK w Warszawie (obecnie PJATK)
„IBM Storage Fusion – platforma usług danych. Efekt synergii IBM i RedHat OpenShift”  (sprawdź w Agendzie)
Nowoczesne podejście do budowy skonteneryzowanych środowisk aplikacyjnych i transformacji do mikro-serwisów w wydaniu IBM. Storage Fusion jest to komplementarne rozwiązanie HCI (HyperConverged Infrastructure) łączące w sobie: moc obliczeniową, sieć i pamięć masową, dostępne prosto z pudełka pod platformą RH OpenShift. Skrojone pod AI, idealne dla CloudPak. Cluster-in-a-Box / Cloud-on-Prem

Wojciech Furmankiewicz

[RED HAT]

Head of Technology & Solutions, Red Hat CEE
„Keynote”
(współprowadzenie z Piotrem Baranowskim)

Adam Karaszewski

[IBM]

Data Storage & AI solutions @ IBM
„IBM Storage Fusion – platforma usług danych. Efekt synergii IBM i RedHat OpenShift”  (sprawdź w Agendzie)
Nowoczesne podejście do budowy skonteneryzowanych środowisk aplikacyjnych i transformacji do mikro-serwisów w wydaniu IBM. Storage Fusion jest to komplementarne rozwiązanie HCI (HyperConverged Infrastructure) łączące w sobie: moc obliczeniową, sieć i pamięć masową, dostępne prosto z pudełka pod platformą RH OpenShift. Skrojone pod AI, idealne dla CloudPak. Cluster-in-a-Box / Cloud-on-Prem.

Krzysztof Korzela

[RED HAT]

Senior Solutions Architect, Red Hat
Zajmuje się wspieraniem procesu transformacji cyfrowej u klientów. Pomaga organizacjom w odpowiednim wyborze oraz wdrożeniu skalowalnych, bezpiecznych oraz wysokodostępnych rozwiązań IT opartych o open source. Od lat odpowiedzialny za realizację projektów głównie w sektorze finansowym oraz publicznym. Certyfikowany Architekt, uzyskał certyfikaty Red Hat Certified Architect (RHCA), AWS Certified Solutions Architect oraz wiele innych.
„OpenShift: Hackuj swój czas – Efektywne zarządzanie projektami kontenerowymi”  (sprawdź w Agendzie)
Podczas prezentacji zostaną omówione konkretne strategie i praktyczne techniki, które wykorzystują platformę kontenerową Red Hat OpenShift. Prezentacja skupi się na efektywnym planowaniu, wdrażaniu i skalowaniu aplikacji, umożliwiając organizacjom i osobom zwiększenie produktywności, zoptymalizowanie wykorzystania zasobów i skrócenie czasu potrzebnego na cykl tworzenia oprogramowania.
#OpenShift #RedHat #DevSecOps #Kubernetes #CloudNative

Adam Kruszewski

[REVDEBUG]

CTO i współzałożyciel RevDeBug
Architekt i inżynier oprogramowania z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania enterprise. Twórca technologii czarnych skrzynek w oprogramowaniu, z misją zmiany paradygmatu naprawiania błędów kodu. Wytworzone przez niego oprogramowanie dostarczone zostało do ponad 200 klientów korporacyjnych, takich jak Ikea, Danon, ArcelorMittal.
„Informacje o śmierci DevOps są mocno przesadzone. Flight recorder dla systemów IT jako sposób na pozbycie się traumy na produkcji.”  (sprawdź w Agendzie)
Zespoły DevOps powinny domykać i dowozić, a nie szukać igły w stogu siana. Nagrywanie działania aplikacji dzięki „czarnej skrzynce” dla systemów IT pozwala analizować historyczne sesje wykonania rozproszonych transakcji w celu błyskawicznej diagnozy źródła problemu na systemach produkcyjnych. Podczas prezentacji przeprowadzimy mniej lub bardziej kontrolowaną awarię systemu. Prezentacja będzie w formie pokazu na żywym organizmie.
#DevOps #TraumaOnProduction #Containers #CloudNative #Kubernetes

Marcin Kubacki

[STORWARE]

Chief Software Architect, Storware
Marcin Kubacki jest głównym architektem w firmie Storware. Od kilkunastu lat związany z szeroko pojętą infrastrukturą IT, wirtualizacją i aspektami wytwarzania oprogramowania na jej potrzeby. W 2016 r. uzyskał stopień doktora w dziedzinie informatyki. Wolny czas spędza na fotografowaniu i grze na gitarze.
„OpenShift, kontenery, wirtualizacja – czy to trzeba jeszcze backupować?” (sprawdź w Agendzie)
Rozwój kontenerów stawia przed działami IT kolejne wyzwania. Jednym z nich jest z zapewnienie optymalnej ochrony danych. Tradycyjne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych nie jest skuteczne w środowisku kontenerów. Problemem są tu m.in. szeroko rozproszone aplikacje obejmujące wiele chmur i centrów danych. Jedynym sposobem zapewnienia odpowiedniej ochrony w środowiskach opartych na OpenShift jest więc użycie narzędzi do tworzenia kopii zapasowych, które zostały specjalnie zaprojektowane do pracy z kontenerami. O tym porozmawiamy podczas naszej prezentacji.
#OpenShift #BackupOpenShifta #OpenShiftVirtualization #Backupśrodowiskkontenerowych

Cezary Krzemiński

[OMEC]

Doradca i konsultant w obszarze zarządzania projektami i usługami IT. Wspiera przedsiębiorstwa, które chcą zmienić sposób pracy na bardziej zwinny. Doradza przy tworzeniu i doskonaleniu biur wspierających zarządzanie projektami, programami i portfelami. Uczestniczył w realizacji szeregu projektów w obszarze telekomunikacji, IT oraz edukacji. Akredytowany trener wielu metodyk i dobrych praktyk. Prowadzi również warsztaty symulacyjne z obszaru zarządzania projektami i zarządzania usługami IT. Posiada tytuł Executive MBA przyznany przez Polish Open University we współpracy z Oxford Brookes University.
tbr

Paweł Mączka

[STORWARE]

Od pięciu lat zajmuje się rozwojem produktów software’owych jako jeden z założycieli firmy Storware Sp. z o.o. Jego firma jest już obecna w ponad 32 krajach na świecie i wciąż dynamicznie się rozwija. Dzieli ludzi na 2 kategorie: tych którzy robią backupy i na tych którzy wkrótce zaczną je robić ?.
„vProtect, oto backup oVirt/RHV/OpenShift na miarę naszych możliwości”
Podczas prelekcji przedstawiamy dobre praktyki oraz strategię zabezpieczenia środowisk oVirt/RHV/OpenShift. O złych praktykach również opowiemy ?.
#vProtect #backup

Zbigniew Parys

[RED HAT]

Senior Solution Architect w Red Hat
Architekt IT z doświadczeniem we wszystkich warstwach infrastruktury centrum danych. W ciągu ostatnich >20 lat z powodzeniem wdrażał rozwiązania Open Source zarówno w lokalnych ośrodkach centrów danych, jak i projektach typu cloud-native. Praktyk, pasjonat technologii Open Source z takich dziedzin jak: wirtualizacja, kontenery, chmura prywatna, automatyzacja, Infrastructure as a Code
„OpenShift, kontenery, wirtualizacja – czy to trzeba jeszcze backupować?” (sprawdź w Agendzie)
Rozwój kontenerów stawia przed działami IT kolejne wyzwania. Jednym z nich jest z zapewnienie optymalnej ochrony danych. Tradycyjne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych nie jest skuteczne w środowisku kontenerów. Problemem są tu m.in. szeroko rozproszone aplikacje obejmujące wiele chmur i centrów danych. Jedynym sposobem zapewnienia odpowiedniej ochrony w środowiskach opartych na OpenShift jest więc użycie narzędzi do tworzenia kopii zapasowych, które zostały specjalnie zaprojektowane do pracy z kontenerami. O tym porozmawiamy podczas naszej prezentacji.
#OpenShift #BackupOpenShifta #OpenShiftVirtualization #Backupśrodowiskkontenerowych
„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o automatyzacji infrastruktury, ale baliście się zapytać”  (sprawdź w Agendzie)
#RHEL #RedHatSatellite #RedHatAnsible #IdM

Artur Poczekalewicz

[RED HAT]

Senior Solution Architect w Red Hat
Przez 15 prowadził autoryzowane szkolenia i egzaminy Red Hat z zakresu: platformy, bezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych. Równolegle realizował projekty i wdrożenia IT dla dużych firm oraz instytucji w Polsce i za granicą. Zwolennik i promotor wolnego oprogramowania. Certyfikowany RHCA – Red Hat Certified Architect, mający na swoim koncie ~30 unikalnych, praktycznych egzaminów z różnych technologii Red Hat.
„OpenShift: Hackuj swój czas – Efektywne zarządzanie projektami kontenerowymi”  (sprawdź w Agendzie)
#Podczas prezentacji zostaną omówione konkretne strategie i praktyczne techniki, które wykorzystują platformę kontenerową Red Hat OpenShift. Prezentacja skupi się na efektywnym planowaniu, wdrażaniu i skalowaniu aplikacji, umożliwiając organizacjom i osobom zwiększenie produktywności, zoptymalizowanie wykorzystania zasobów i skrócenie czasu potrzebnego na cykl tworzenia oprogramowania.
#OpenShift #RedHat #DevSecOps #Kubernetes #CloudNative

Krzysztof Pogorzelski

[OSEC]

Trener i Konsultant w OSEC
W branży IT od ponad 17 lat. Administrator systemów Linux, usług i sieci. Serwisant i wdrożeniowiec.
Świeży – RHCA, w drodze po więcej:) W wolnych chwilach – tata, niania, kompan i… fan fotografowania starej Pragi 🙂
W jeszcze wolniejszych – uczeń żeglarstwa.
„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o automatyzacji infrastruktury, ale baliście się zapytać”  (sprawdź w Agendzie)
#RHEL #RedHatSatellite #RedHatAnsible #IdM

Grzegorz Poręcki

[OMEC]

Trener i Konsultant w OMEC
Manager z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w zadaniach poprawy efektywności operacyjnej poprzez optymalizację struktur organizacyjnych, usprawnienie procesów biznesowych i ich integrację z właściwymi narzędziami.
Specjalista w zakresie definiowania struktur działów IT zgodnie z dobrymi praktykami. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu zespołami, w tym międzynarodowymi, organizacjami biznesowymi, zarówno małymi, jak i będącymi częścią dużych struktur korporacyjnych.
Akredytowany trener metodyk zarządzania projektami oraz najlepszych praktyk zarządzania usługami IT.
„Porównanie praktyk i podejść do zarządzania usługami IT” (sprawdź w Agendzie)
Różne podejścia i praktyki zarządzania usługami IT, z uwzględnieniem wielkości przedsiębiorstwa, jak i ich poziomu dojrzałości organizacyjnej. Strategie i metodyki stosowane w zarządzaniu usługami IT w różnych typach organizacji, począwszy od małych startupów, przez średnie przedsiębiorstwa, aż po duże korporacje. Porównane zostaną różnice i podobieństwa w podejściach do zarządzania usługami IT, włączając w to ITIL®, FitSM® i DevOps oraz inne praktyki. Świetna okazja do zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i praktyk w zarządzaniu usługami IT, dostosowanych do różnych rozmiarów i poziomów dojrzałości organizacyjnej.
#ITIL #FitSM #DevOps #ITserviceManagement

Dariusz Puchalak

[OSEC]

Trener i Konsultant w OSEC
Konsultant i Specjalista Technologii, Bezpieczeństwa i usług informatycznych (w tym bankowych). RHCA, SCI, MCP. Entuzjasta techniki i technologii IT. Od 2014 r. związany z OSEC. 
Wolne chwile spędza na rolkach lub na SUPie (Stand Up Paddleboarding). Czasem robi za „lodołamacz” – zapytajcie go dlaczego? Na szkolenia często dociera na monocyklu. Zajmuje się fotografią, eksperymentuje z nagrywaniem dźwięku, freedivingiem i nieustannie z technologią.
„Ansible – przydatne (a mniej znane) narzędzia)” (sprawdź w Agendzie)
#AI #Ansible #AnsibleAutomation #AnsibleContainer #AnsibleLint #AnsiblePull #EventDrivenAutomation #OpenSSHTunnels #Proxy
„Wszystko co chcesz wiedzieć o pisaniu plabooków/ról Ansiblowych (nawet jak nie wiesz, że warto o to zapytać)” (sprawdź w Agendzie)
#Ansible #AnsibleAutomation #AnsibleFilters #AnsibleRoles #AnsibleTest #Debian12 #DebOps #RedHatAnsible #BestPractices

Jacek Skórzyński 

[RED HAT]

Senior Solutions Architect, Red Hat
Odpowiedzialny za wspieranie procesu sprzedaży technologii infrastrukturalnych – rozwiązań chmurowych, wirtualizacji i automatyzacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze i wdrożeniach rozwiązań serwerowych, systemów pamięci masowych, technologii chmurowych i platform wirtualizacyjnych. Jego hobby to siatkówka oraz myjnie samochodowe 🙂
„Nowości oraz kierunki rozwoju Ansible Automation Platform”  (sprawdź w Agendzie)
Ansible nieustannie sie rozwija. Zmiany są widoczne zarówno w samym silniku Ansible, ekosystemie kolekcji jak również w całym zestawie narzędzi wspomagających zarówno pisanie jak i uruchamianie playbook-ów. Same narzędzia to nie wszystko. Pojawiają sie nowe obszary zastosowania. Podczas sesji postaram sie przybliżyć najciekawsze kierunki rozwoju oraz nowe narzędzia wspomagające codzienną pracę z Ansible.
#Ansible #Automatyzacja #RedHatAnsibleAutomationPlatform #AAP

Tadeusz Sośnierz

[OSEC]

Programista z zamiłowania i trener od Pythona, niepraktykujący muzyk, wielbiciel gór, lochów, smoków i rocket jumpów.
„Perl w 2019 roku” 
Co słychać w języku wokół którego swego czasu kręcił się cały internet? Dziś wydaje się zapomniany i zepchnięty na margines, ale czy faktycznie jest martwy i odszedł w niepamięć, czy jest jedynie przesłoniony blaskiem nowszych, modniejszych technologii? Z wnętrza Perlowego „echo chamber” spojrzymy na to, co stało się z legendarnym Perlem 6, czy i jak ten język nadal się rozwija i kto (i po co!) tego jeszcze używa.
#Perl

Jarosław Stakuń

[RED HAT]

RHCA, Principal Solution Architect, Red Hat
Jarek pracuje jako Główny Architekt rozwiązań IT w firmie Red Hat i jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożenia rozwiązań opartych na technologii Red Hat OpenShift Container Platform oraz Application Services w środowiskach chmury hybrydowej u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Jest certyfikowanym Architektem Red Hat RHCA ze specjalizacją Enterprise Applications. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach aplikacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem konteneryzacji, DevOps, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, technologii mobilnych, AI/ML oraz rozwiązań chmurowych.
„DevSecOps na platformie Red Hat OpenShift”  (sprawdź w Agendzie)
Wdrożenie mechanizmów bezpieczeństwa w procesie DevOps to złożone przedsięwzięcie. Narzędzia DevOps rozwijają się i zmieniają w szybkim tempie. Konteneryzacja i Kubernetes zwiększają złożoność systemów i otwierają nowe wektory ataków oraz zagrożenia bezpieczeństwa. Zespoły programistyczne i operacyjne muszą uczynić bezpieczeństwo integralną częścią cyklu życia aplikacji, aby chronić krytyczną infrastrukturę IT i poufność danych. W trakcie mojej prezentacji pokażę jak w praktyce rozbudować proces DevOps o kontrolę bezpieczeństwa zgodnie z koncepcją DevSecOps na platformie Kubernetes Red Hat OpenShift.
Będzie DEMO:)
#OpenShift #RedHatOpenShiftContainerPlatform #Containers #Kubernetes #DevSecOps #OpenShiftSecurity

Grzegorz Walesiak

[PARP]

Starszy specjalista w Departamencie Usług Rozwojowych, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Od ponad 7 lat pracuje w PARP, gdzie odpowiada m.in. za rozwój oraz techniczne działanie systemu informatycznego Bazy Usług Rozwojowych – największej bazy usług szkoleniowo-doradczych w Polsce.
„Koncepcja Bazy usług rozwojowych jako najlepszego narzędzia będącego jednocześnie wyszukiwarką usług w połączoną z systemem oceny usług, oraz zapewniająca weryfikację dostawców w zakresie zapewniania należytej jakości świadczenia usług”  (sprawdź w Agendzie)
Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, bezpłatna baza zawierająca oferty usług rozwojowych świadczonych w rozmaitych formach (m.in. szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa, studiów podyplomowych, mentoringu), dzięki którym przedsiębiorcy, ich pracownicy oraz osoby prywatne mogą rozwijać swoje kompetencje oraz realizować zamierzone cele edukacyjne i biznesowe. Każdego dnia w ofercie BUR znajduje się ok. 20 tys. usług rozwojowych.
Baza Usług Rozwojowych uruchomiona i administrowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości od 8 lat, łączy firmy oferujące usługi szkoleniowe, doradcze i edukacyjno-dydaktyczne z osobami, które chcą poszerzyć swoje kompetencje. Platforma powstała i działa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Jej głównym celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do wysokiej jakości usług rozwojowych świadczonych na rzecz przedsiębiorstw i ich pracowników.
Baza Usług Rozwojowych umożliwia wykorzystanie przyznanego dofinansowania ze środków europejskich na podniesienie kompetencji lub kwalifikacji kadry pracowniczej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób prywatnych w całym kraju.
#BazaUslugRozwojowych #BUR #UsługiRozwojoweDlaIT #UsługiRozwojoweDlaManagementu

Artur Wójcik

[STORWARE]

Professional Services Team Leader w Storware
Absolwent Politechniki Warszawskiej. Przekrojowe doświadczenie w IT zdobywa od 2013 roku pracując zarówno z wirtualizacją, storage, sieciami jak i administracją systemami Linux. Zawsze nastawiony na rozwój, nowe wyzwania i poszukanie najlepszych rozwiązań. Po godzinach pasjonat szeroko pojętego bezpieczeństwa IT, dobrej książki, muzyki rockowej i biegania.
„OpenStack & Storware – Siła integracji oraz możliwości zbudowania usługi BaaS” (sprawdź w Agendzie)
Organizacje coraz częściej adaptują skalowalne, elastyczne, a przy tym opłacalne rozwiązania oparte na chmurze. W efekcie rynek XaaS (wszystko jako usługa) dynamicznie ewoluuje i przewiduje się, że osiągnie wartość 344,3 miliarda dolarów do roku 2026.
Warto zobaczyć co Storware ma do zaoferowania MSP i CSP w tym obszarze. Podczas prezentacji skoncentrujemy się na scenariuszach budowania usługi BaaS (Backup as a Service) przy użyciu integracji OpenStack i Storware Backup and Recovery. Omówimy sposoby integracji, podstawowe aspekty konfiguracji i zarządzania kopiami zapasowymi oraz zaawansowane techniki odtwarzania danych i zabezpieczania ich integralności.
#OpenStack #BackupasaService #BaaS #StorwareBackupandRecovery #Backaupmanagement #odtwarzaniedanych

Tomasz (Harry) Zalewski

[IBM]

IT Security Specialist, IBM Technology Sales
Specjalista IT z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Tematyką bezpieczeństwa zajmuje się od 8 lat.
„IBM Security” (sprawdź w Agendzie)
#IBMsecurity