Piotr Baranowski

[OSEC]

CTO/VP @ OSEC Sp. z o.o. oraz RHCA. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. Ponad 21 lat doświadczenia w IT, w tym 17 lat na rynku IT Edukacji. Kilka tysięcy przeszkolonych osób, wiele wdrożeń – w kraju i poza granicami. W wolnym czasie początkujący kierowca rajdowy, doświadczony już żeglarz i sternik morski 🙂
Temat prezentacji – wkrótce

Andrzej Goławski

[OSEC]

Od prawie dwóch dekad programista i projektant systemów wspomagających zarządzanie statkami powietrznymi w powietrzu i na ziemi. Zawodowo związany z firmą OSEC, gdzie od prawie 5 latu prowadzi szkolenia i konsultacje z szeroko rozumianego oprogramowania middleware. Zdobytą wiedzę stosuje w praktyce programując dla Medidesku. Współpracuje też z Portami Lotniczymi i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch urwisów.
Temat prezentacji – wkrótce

Krzysztof Pogorzelski

[OSEC]

W branży IT od ponad 15 lat. Administrator systemów Linux, usług i sieci. Serwisant i wdrożeniowiec.
Świeżo – RHCE, w drodze do RHCA. W wolnych chwilach – tata, niania, kompan:)
W jeszcze wolniejszych – uczeń żeglarstwa.
Temat prezentacji – wkrótce

Dariusz Puchalak

[OSEC]

Konsultant i Specjalista Technologii, Bezpieczeństwa i usług informatycznych (w tym bankowych). RHCA, SCI, MCP. Entuzjasta techniki i technologii IT. Od 2014 r. związany z OSEC. 
Wolne chwile spędza na rolkach lub na SUPie (Stand Up Paddleboarding). Czasem robi za „lodołamacz” – zapytajcie go dlaczego? Na szkolenia często dociera na monocyklu. Zajmuje się fotografią, eksperymentuje z nagrywaniem dźwięku, freedivingiem i nieustannie z technologią.
Temat prezentacji – wkrótce

Tadeusz Sośnierz

[OSEC]

Programista z zamiłowania i trener od Pythona, niepraktykujący muzyk, wielbiciel gór, lochów, smoków i rocket jumpów.
Temat prezentacji – wkrótce

Kamil Szymański

[OSEC]

software developer, problem solver, JVM & open-source enthusiast
develops D2C investment platform @ Pragmatic Coders
helps organizations improve software delivery processes @ OSEC
Temat prezentacji – wkrótce
 

Jan Anisimowicz

Director, Audit, Risk & Compliance w C&F Sp. z o.o. Doradca w obszarach wytwarzania oprogramowania, zarządzania ryzykiem, wdrażania procesów GRC (Governance, Risk and Compliance), budowy hurtowni danych, analiz Big Data/Business Intelligence oraz Architektury Systemów IT. Prelegent na polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących bezpieczeństwa informatycznego, zarządzania ryzykiem oraz systemów klasy Business Intelligence. Posiada Certyfikat PMP (organizacji PMI) oraz certyfikaty CRISC i CISM (organizacji ISACA). Absolwent WAT (Cybernetyka), SGH (Zarządzanie) oraz ALK (MBA).
„How to ensure Vendor Compliance and the mitigation of 3rd party risks” [PL]
What we know about our vendors and their risk profiles. Recommended steps to ensure vendor compliance (including GDPR data processors).
A real life vendor management case study. You cannot miss my session if you are curious:
– why NASA lost 2 satellites,
– why some data has been stolen from telecommunications operator,
– what happened during the Battle of Britain,
– how to prepare a vendor management process in eight recommended steps

Branislav Bukva

 [RED HAT]

Red Hat Business Development Manager – Red Hat Training Eastern Europe
Branislav is responsible for the Red Hat Training business in the Eastern European region, and manages the Red Hat training ecosystem, making sure that he understand partners and customers using Red Hat’s training offerings and how to benefit from them.
His role is key in helping and enabling Red Hat customers keep their technical skills up to date as adopt new and emerging technologies. On the other hand, as head of Red Hat Academy, Branislav is engaging with different academic institutions in Europe and turning them into centers for enterprise-ready talent by outfitting them with Red Hat Training.
„Changes in Red Hat Trainings” [EN]

Bolesław Dawidowicz

 [Red Hat]

Senior Engineering Manager w firmie Red Hat. Odpowiedzialny za zespół rozwijający rozwiązanie Red Hat Single Sign-On oparte na projekcie Keycloak. Do 2018r Chief Architect odpowiedzialny za obszar Security w Middleware Engineering. Wcześniej Platform Architect produktu Red Hat Enterprise Portal Platform i Project Lead projektu GateIn Portal. Współtwórca projektu PicketLink i twórca jego komponentu IDM. Reprezentował firmę Red Hat w Expert Group dla JSR 351 i JSR 362. Od 2005 roku zaangażowany w projekty OpenSource i pełnił większość możliwych funkcji i ról przy wytwarzaniu oprogramowania. Przed laty jeden z leaderów Warsaw Java User Group, współzałożyciel Warsaw JBoss User Group. Współorganizował konferencje Javarsavia 2007 (obecna confitura.pl) oraz warsztaty Warsjawa edycje 2008, 2012 i 2013
„Keycloak – Czy zapewnienie bezpieczeństwa we współczesnych aplikacjach może być łatwe?”
Keycloak (https://keycloak.org) to nowoczesny Authorization Server / Identity Provider który w prosty i łatwy sposób umożliwia zabezpieczenie współczesnych aplikacji i API. W czasie tej prezentacji  dowiesz się czym są protokoły OAuth2 / OpenID Connect czy SAML oraz jakie są współczesne wyzwania związane z bezpieczeństwem aplikacji webowych i mobilnych. Pokażemy jak bez zmieniania kodu aplikacji można w prosty sposób dodać do niej uwierzytelnienie i autoryzację. Omówimy podstawowe funkcje projektu oraz jak można go zintegrować z obecną infrastrukturą w firmie.

Tomasz Dubilis

 [Politechnika Warszawska]

Główny Specjalista ds. Informatyki na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. RHCA. 
Współtwórca i lider Działu Projektów i Wdrożeń Informatycznych. Gdy zaczynał pracę na #PWWIL, zastał pokój z PCtami zwany serwerownią liczący 3 komputery. Obecnie to profesjonalne datacenter składające się z kilkuset sztuk blachy, setek wirtualek i jedna z największych instalacji OpenStack/CEPH w Polsce.
„O wdrożeniu VDI na OpenStacku”  [link do prezentacji]
VDI, wirtualny pulpit. Temat, wydawałoby się, znany, rozpoznany i nudny. Myśląc o VDI nasuwa się kilku wiodących producentów rozwiązań, ale… czy rozważaliście kiedyś wdrożenie VDI na OpenStacku? Wirtualne pulpity działające pod Windows 10, z akcelerowaną grafiką, z możliwością użycia dedykowanych protokołów dostępu, a dla niechętnych instalacji aplikacji dostępowych – z dostępem przez WWW? Zarządzane w zautomatyzowanym środowisku z utrzymywaną pulą dostępnych desktopów, z brokerem połączeń, w pełni profesjonalnie… i to wszystko na Linuksie? Nierealne? Przyjdźcie i zobaczcie.

Tomasz Gintowt

Z zamiłowania SysOps/DevOps/DBA, przez lata związany z PostgreSQL i innymi bazami danych. Obecnie pracuje dla Adfrom, gdzie swoją dotychczasową wiedzę oraz doświadczenie wykorzystuje w obszarze Real-Time Data.:)
„Jak przesłać 1 mln wiadomości? Kafka”
Kafka podbija świat IT swoją prostotą oraz wydajnością. Doskonałe narzędzie do przesyłania terabajtów danych w niezawodny sposób.
Live demo połączone z prezentacja o koncepcie Kafki oraz gdzie sprawdza się najlepiej.

Maciej Korzeń

Od wielu lat zajmuje się administrowaniem Linuksami i sieciami. Pasjonat rozwiązań Open Source. Stara się znaleźć równowagę pomiędzy nowoczesnością i stabilnością stosowanych rozwiązań. Wierzy w dobre praktyki i przykłada szczególną uwagę do dobrej komunikacji w organizacji. Pracował m.in. w firmach działających w obszarze telekomunikacji i e-commerce. Nie boi się trudnych i skomplikowanych projektów. Obecnie zajmuje stanowisko kierownika zespołu DWH DevOps w IIIT, gdzie zajmuje się utrzymaniem infrastruktury na której działają usługi Data Warehouse, Big data oraz Data Science.  GitHub
„First step into Kubernetes (and ShinyProxy)” [link do  prezentacji]
Prezentacja przedstawia początek mojej przygody z Kubernetesem. Opiszę w niej niezbędne podstawowe pojęcia, architekturę i założenia projektu, którym było uruchomienie aplikacji ShinyProxy na Kubernetesie. ShinyProxy na żądanie uruchamia instancje Shiny z dashboardami za pomocą Kubernetesa. Dzięki temu rozwiązanie bardzo dobrze się skaluje i jest wydajne. Przedstawię co było trudnego w tym projekcie oraz omówię wypracowane dobre praktyki. Z prezentacji najbardziej skorzystają osoby, które dopiero rozpoczynają (lub będą rozpoczynać) odkrywanie Kubernetesa. Język prezentacji: PL (slajdy EN)

Andrzej Kowalczyk

[RED HAT]

Senior Solutions Architect, Red Hat.
Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z dziedziny szeroko rozumianego oprogramowania middleware (integracja, systemy kolejkowe, bezpieczeństwo i procesy biznesowe).
Posiada duże doświadczenie wyniesione z projektów wdrożeniowych i konsultingowych, w których pełnił nadzór architektoniczny nad projektami integracyjnymi.
Mikrousługi, API vs ISTIO
#API #MICROSERVICES #CONTAINERS #CLOUD-NATIVE

Radek Kujawa

[OSEC]

Certyfikowany architekt, instruktor, egzaminator Red Hat Linux oraz JBoss (RHCA level VIII).
Konsultant @ OSEC. Posiada wieloletnie doświadczenie w administracji oraz wdrożeniach.
Developer systemu NetBSD. Twórca rozszerzeń dla retro komputerów.
„Nowości w Red Hat Enterprise Linux 8 (RHEL8)” [link do prezentacji]
#RedHatEnterpriseLinux   #rhel8  #NewFeaturesinRHEL8

Paweł Mączka

[STORWARE]

Od pięciu lat zajmuje się rozwojem produktów software’owych jako jeden z założycieli firmy Storware Sp. z o.o. Jego firma jest już obecna w ponad 32 krajach na świecie i wciąż dynamicznie się rozwija. Dzieli ludzi na 2 kategorie: tych którzy robią backupy i na tych którzy wkrótce zaczną je robić 😊.
„vProtect, oto backup oVirt/RHV/OpenShift na miarę naszych możliwości”
Podczas prelekcji przedstawiamy dobre praktyki oraz strategię zabezpieczenia środowisk oVirt/RHV/OpenShift. O złych praktykach również opowiemy 😊.
#vProtect #backup

Artur Meller

[w imieniu MICROSOFT]

Entuzjasta DevOps i zwinnego podejścia do pracy. Konsultant rozwiązań chmurowych opartych na Microsoft Azure. Doświadczony w pracy w międzynarodowych projektach wdrożeniowych i utrzymaniowych w firmach jak IBM czy Citi Bank. Pomaga klientom transformować istniejące systemy informatyczne i organizacyjne do nowoczesnych i zoptymalizowanych rozwiązań pozwalających lepiej wykorzystać potencjał ich firm. Entuzjasta konteneryzacji, prowadzi społeczność skupioną wokół rozwiązań Docker. Wspiera BlueSoft w rozwiązaniach SAP na platformie Microsoft Azure.
„Sap On Azure: Czy warto przenieść system SAP do chmury?”
Jakie korzyści i ryzyka stwarza wykorzystanie platformy chmurowej Azure dla optymalizacji systemów SAP. Przykładowe scenariusze wdrożeń.
#SAPonAzure

Rafał Owczarek

[Tech Data]

Zawodową przygodę z branżą IT rozpoczynał ponad 13 lat temu. Początkowo jako administrator sieci, serwerów oraz różnorodnych systemów. Następnie jako konsultant techniczny, wdrożeniowiec oraz inżynier systemowy rozwiązań IBM Power Systems. W branży bezpieczeństwa od 2010 roku, kiedy to rozpoczął przygodę z rozwiązaniami IBM Internet Security Systems jako konsultant. W wolnych chwilach zajmuje się łucznictwem.
„IBM Cloud Private na serwerach IBM Power Systems – Kolejny krok w przyszłość kontenerowania”
Kontenerowanie na platformie IBM Power w połączeniu z software od IBM
#IBMcloudPrivate #IBMpowerSystems #Contaianers

Zbigniew Parys

[RED HAT]

Solution Architect, Red Hat
Architekt IT z doświadczeniem we wszystkich warstwach infrastruktury centrum danych. W ciągu ostatnich 20 lat z powodzeniem wdrażał rozwiązania Open Source zarówno w lokalnych ośrodkach centrów danych, jak i projektach typu cloud-native. Praktyk, pasjonat technologii Open Source z takich dziedzin jak: wirtualizacja, kontenery, chmura prywatna, automatyzacja, Infrastructure as a Code
„Admin 2.0 – RHEL8 + Satellite + Insights + Ansible”
#RHEL #RHEL8 #Ansible #Automatyzacja #Satellite #Insights #Prewencja

Jacek Skórzyński 

[RED HAT]

Senior Solutions Architect, Red Hat
Odpowiedzialny za wspieranie procesu sprzedaży technologii infrastrukturalnych – rozwiązań chmurowych, wirtualizacji i automatyzacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze i wdrożeniach rozwiązań serwerowych, systemów pamięci masowych, technologii chmurowych i platform wirtualizacyjnych. Jego hobby to siatkówka or myjnie samochodowe 🙂
„Admin 2.0 – RHEL8 + Satellite + Insights + Ansible”
#RHEL #RHEL8 #Ansible #Automatyzacja #Satellite #Insights #Prewencja

Waldemar Skrzypiec

[Microsoft]

Partner Technology Strategist – Azure. W firmie Microsoft odpowiada za rozwój Partnerów strategicznych. Pasjonat tematyki Cloud Computing-u jak i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Czas wolny poświęca na Enduro. Więcej na profilu na LinkedIn
„Sap On Azure: Czy warto przenieść system SAP do chmury?”
Jakie korzyści i ryzyka stwarza wykorzystanie platformy chmurowej Azure dla optymalizacji systemów SAP. Przykładowe scenariusze wdrożeń.

Jarosław Stakuń

[RED HAT]

Senior Solutions Architect, Red Hat
Red Hat Certified Architect in Enterprise Applications. Jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań opartych na technologii Red Hat JBoss Middleware oraz OpenShift Container Platform u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach middleware ze szczególnym uwzględnieniem platform serwerów aplikacyjnych, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, rozwiązań chmurowych, mobilnych i konteneryzacji środowisk aplikacyjnych.
„OpenShift 4 – Co nowego?” [link do prezentacji]
#OpenShift #OpenShift4 #Containers #Kubernetes #Cloud-Native #AppDev

Piotr Zając

[MICROSOFT]

W branży IT od czasów wielkiej bańki internetowej, z doświadczeniem m.in. z technologiami Oracle, SAP oraz SAS. W Microsoft na stanowisku Cloud Solution Architect zajmuje się technologicznym wsparciem największych klientów przy budowie rozwiązań w chmurze Microsoft Azure.
„Sap On Azure: Czy warto przenieść system SAP do chmury?”
Jakie korzyści i ryzyka stwarza wykorzystanie platformy chmurowej Azure dla optymalizacji systemów SAP. Przykładowe scenariusze wdrożeń.