Artur Głogowski

[Red Hat]

Services Content Architect

Jeden z dwóch pierwszych certyfikowanych inżynierów, instruktorów i egzaminatorów Red Hat w Polsce. Wieloletnie doświadczenie zakresie technologii chmurowych, wirtualizacji oraz platformy systemowej RHEL. Obecnie w Red Hat członek zespołu Global Learning Services, jeden z autorów tworzących materiały edukacyjne Red Hat.

„Kursy Red Hat od kuchni – czyli jak powstaje najlepsza edukacja IT na świecie?”

Kamil Szymański

software developer, JVM & open-source enthusiast, develops D2C investment platform @ Pragmatic Coders

Nailing down bugs in distributed systems

#bugs #debugging #visibility #traceability #metrics #logs #distributed-systems #continuous-delivery

Marcin Steć

[Avnet/Tech Data]

Senior Consultant

Marcin Steć jest od 2011 roku konsultantem w dziale IBM Systems Hardware Lab Services. Specjalizuje się w technologiach IBM Power, Spectrum Protect (TSM), wirtualizacji: PowerVM i KVM oraz w tematach związanych z oprogramowaniem Open Source na platformach IBM. W latach 2000-2011 pracował jako instruktor dla Działu Edukacji IBM oraz IBM Software Services. Prywatnie jest pasjonatem systemu Linux i fotografii.

Nowoczesne architektury pamięci masowej do obsługi nowych rodzajów przetwarzania

Daniel Kierdal

[OSEC Software]

vice-CEO Zafascynowany rozwiązaniami z zakresu e-comerce, digital marketing oraz szeroko pojętą technologią. Od kilkunastu lat działa w sektorze IT w Polsce i regionie CEE, w obszarze oprogramowania dla przedsiębiorstw. Zdobywał doświadczenie w takich firmach jak IBM, Adobe, RedHat czy SAP. Prowadził i podpisywał duże kontrakty, łączące zarówno produkty, usługi i doradztwo biznesowe. Zajmuje się rozwiązaniami z obszaru IT, marketingu, i doświadczenia klienta. Z sukcesem wprowadzał rozwiązania z tego zakresu w Polsce i regionie CEE. Konsultant rozwiązań w zakresie e-commerce i digital marketing. W OSEC Software odpowiada za rozwój biznesu i marketing. Prywatnie zafascynowany podróżami po północnych i zimnych rejonach Świata z rodziną i namiotem, włóczeniem się po bezdrożach i dziką przyrodą.

Świat się zmienia
CAPEX/OPEX

Marcin Czerwiński

[Lenovo]

Advisory IT Consultant, EMEA Enterprise Solution

Od 18 lat związany z branżą IT. Do Lenovo dołączył w styczniu 2015 wraz z całym zespołem x86 przejętym od firmy IBM (wcześniej ponad 16 lat pracy w IBM). Zajmuje się projektowaniem oraz wdrożeniami innowacyjnych, wysokodostępnych rozwiązań infrastrukturalnych. Posiada olbrzymie doświadczenie zdobyte na projektach u największych klientów w Polsce jak i Europie. Specjalizuje się rozwiązaniami wysokiej dostępności, Cloud Computing, SAP HANA i rozwiązaniami HPC.

Prywatnie miłośnik nowych technologii, szybkich komputerów i samochodów.

#Nutanix
#hyperkonwergencja
#SDDC
#LenovoHX

Wojciech Ciołko

[OSEC Software]

CTO w OSEC Software

Inżynier oprogramowania zorientowany na techniki agile z dużym doświadczeniem w technologiach webowych. Dzięki nastawieniu na mikrousługi nie jest zakładnikiem jedynej właściwej technologii. Zdobywał doświadczenie w takich firmach jak PayPal, Rocket Internet czy Axel Springer Digital TV Guide wdrażając wysoko-wydajne platformy płatności, e-commerce czy systemy B2B. Przez wiele lat pracował jako trener w obszarze Inżynierii Oprogramowania szkoląc programistów, architektów i analityków wiodących polskich firm. W OSEC Software odpowiada za technologię oraz zespół deweloperski. Prywatnie pasjonat jogi oraz samochodów elektrycznych.

Od monolitu do mikrousługi

Tadeusz Sośnierz

[OSEC]

Programista z zamiłowania i trener od Pythona, niepraktykujący muzyk, wielbiciel gór, lochów, smoków i rocket jumpów.

#python
#adminworks
#admintools
#TheShellIsNotEnough

Wojciech Furmankiewicz

[Red Hat]

Regional Manager CEE, Solution Architecture

Wieloletnie doświadczenie w branży IT głownie w zakresie technologii chmurowych, wirtualizacji oraz systemów pamięci masowej. Odpowiedzialny za wsparcie procesu sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez wiele lat zaangażowany w rozwój i utrzymanie systemów o znaczeniu krytycznym. Entuzjasta techologii open source. Zainteresowania: muzyka i podróże motocyklowe.

Prelekcja: Red Hat CloudForms – jak sprawnie zarządzać heterogenicznym środowiskiem wirtualnym.

Lab: Self-service portal – automatyczne kreowanie maszyn wirtualnych w postaci katalogu usług, przy użyciu Red Hat CloudForms.

Lab będzie się składał z części wspólnej, pokaz definiowania usługi a potem część BYOL, gdzie użytkownicy będą mogli się zalogować do portalu i utworzyć maszynę wirtualną z katalogu.

Marcin Kubacki

[Storware]

Chief Cloud Architect

Marcin, czasem nazywany Mr. V., jest twórcą kodu Storware vProtect. Dołączył do zespołu Storware w 2015. Wieloletni pracownik IBM i Citibank. Kilkuletnie doświadczenie w stosowaniu rozwiązań typu Cloud Computing i wirtualizacji. Uzyskał certyfikaty z obszaru architektury rozwiązań Cloud Computing, sieci, oprogramowania Tivoli, WebSphere oraz bazy danych DB2. Odpowiedzialny za koncepcję i rozwój m.in. takich rozwiązań jak Storware vProtect (backup środowisk wirtualnych), czy TEC Cloud – rozwiązania typu IaaS dedykowanego do potrzeb szkoleń i warsztatów w IBM. W 2016 roku Marcin uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Warszawskiej. Wolny czas poświęca fotografii i grze na gitarze.

#vProtect

#backup

#Virtualization

#dataprotection

Paweł Mączka

[Storware]

Chief Technological Officer

Paweł Mączka, od ponad 10 lat w branży IT, w 2013r.  jako jeden z założycieli objął stanowisko Chief Technology Officer w firmie Storware, w której decyduje o kierunku rozwoju produktów. Jest absolwentem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Karierę zawodową rozpoczął w IBM Polska, gdzie zajmował się projektowaniem, optymalizacją i wdrażaniem rozwiązań pamięci masowych, ich wirtualizacji bezpieczeństwem danych bazując m.in. na oprogramowaniu IBM Tivoli Storage Manager. Karierę kontynuował w firmie Infonet Projekt S.A, przechodząc ścieżkę architekta, dyrektora technologicznego kierującego zespołem architektów, inżynierów, serwisu, pełniąc jednocześnie funkcje Członka Zarządu. Mocno zaangażowany w tworzenie, rozwój oraz wizję rozwiązań centralnych systemów backupu. Propagator trendów technologii mobilnych oraz przechowywania i współdzielenia danych, miłośnik gór i gitary.

#vProtect

#backup

#Virtualization

#dataprotection

Jarosław Stakuń

[Red Hat]

Pracuje jako Architekt rozwiązań IT w firmie Red Hat i jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań opartych na technologii Red Hat JBoss Middleware u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach middleware ze szczególnym uwzględnieniem platform serwerów aplikacyjnych, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, rozwiązań chmurowych, mobilnych i konteneryzacji środowisk aplikacyjnych.

 #OpenShift

 

#DevOps

 

#Lifecyclemanagement

 

#RedHat

Stephan Brendel

Stephan Brendel is Regional Manager EMEA for APMG-International. He has been a long time coach for IT Service Management and contributed to the development of DevOps. APMG have recently joined the DevOps Agile Skills Association (DASA) as their Examination Service Provider. DASA is by far the fastest growing DevOps approach and the most thought through qualification scheme in this area.

DevOps – salvation or Trouble maker?
#devops #organisationalchange #projectmanagement #itservicemanagement #agilskills

With DevOps being in everyone’s mind confusion and challenges have increased, for both the good and the bad. The roundtable session is designed to help people to understand how DevOps would work for them and their organisations considering 6 principles, the organisational change requirements, the overall impact to their customers and how DevOps fit or doesn’t fit with existing Project Management and IT Service Management frameworks.

Elżbieta Godlewska

Od stycznia 2011 r. przedstawiciel LPI (Linux Professional Institute) w Polsce. Od wielu lat zajmuje się certyfikacją profesjonalistów IT, poprzednio jako senior menadżer CompTIA w regionie EMEA. Od 2005 r. interesuje się zagadnieniami związanymi z Open Source.

DevOps Tools: Zwiększ Swój Arsenał

Tomasz Dubilis

Główny Specjalista ds. Informatyki na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Współtwórca i lider Działu Projektów i Wdrożeń Informatycznych. Gdy zaczynał pracę na #PWWIL, zastał pokój z PCtami zwany serwerownią liczący 3 komputery. Obecnie to profesjonalne datacenter składające się z kilkuset sztuk blachy i setek wirtualek.

#politechnikawarszawska
#pwil
#openstack
#ceph
#cern
#alice

Philipp Reisner

[Linbit]

An internationally renowned leader in the Open Source movement Philipp is the original developer and business mind behind DRBD. He has maintained his deep technical specialties as a Linux kernel and high-availability expert. He is a sought-after speaker at Linux and Open Source conferences.

#Linbit
#DRBD
#SDS
#Storage
#HighAvailability

Piotr Baranowski

[OSEC]

Ponad 19 lat doświadczenia w IT, w tym 15 lat na rynku IT Edukacji. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. Architekt/inżynier/Administrator. Jeden z pierwszych RHCA w Polsce, obecnie Red Hat Certified Architect level VIII. Kilka tysięcy przeszkolonych osób w kraju i poza granicami.

Zaprojektujmy sobie „perfect datacenter”.

Jak zaprojektować sobie platformę IT, która będzie skalowalna, odporna na awarie, bardzo nowoczesna i konkurencyjna kosztowo. Analiza funkcjonalności oraz problemów jakie rozwiązuje nasza architektura. IaaS, PaaS, Automation, C&C. Spojrzenie na platformę z poziomu Admina, Architekta, Developera i Managera

#RHEL #Cluster #Gluster #Ceph #OpenShift #OpenStack #Satellite 6

Robert Izdebski

Inżynier z wykształcenia i wrodzonych predyspozycji, od 15 lat dzięki zaawansowanym technikom przekłada technologię na rzeczywistość biznesową. Najistotniejszymi dla niego siłami napędzającymi działanie są Time-to-Market i Wartość Biznesowa. Specjalizuje się w dobrych rozwiązaniach architektonicznych w projektach obarczonych szczególnym ryzykiem. Im większe ryzyko – tym bardziej efektywne działanie i tym bardziej innowacyjne rozwiązania.

Uważa, że każdy projekt może być zaimplementowany z efektywnym zastosowaniem platformy SOA (Service Oriented Archiutecture) – bez choćby najmniejszego kawałeczka kodowania.

Przywództwo, Technologia, Psychologia – to elementy pragmatycznej wizji SOA w IT. Fascynuje go złożoność systemów społecznych, kultur korporacyjnych i psychologia jednostki. Kluczowa jest architektura korporacyjna, która łączy możliwości różnych platform technologicznych z coraz to bardziej złożonymi wyzwaniami biznesowymi, jakie kreuje rynek, napędzany przez zmiany wynikające z cyklu życia informacji. Ciekawi go też współpraca kilku biznesowych filozofii takich jak Lean, TOC, Psychologia Biznesu, Coaching Jednostki, gdy zostaną połączone przez wolne od emocji automaty informatyczne.

Trendy architektoniczne 2017, zamiast stawiać pytania „czy SOA?”, postawmy pytanie „jak i kiedy SOA”?

W dzisiejszych czasach coraz więcej użytkowników aplikacji biznesowych stanowią tzw. Milenialsi (osoby urodzone po 1980 roku). Typową cechą Milenialsów jest to, że bez oporu korzystają z kanału zdalnego, startupów i sieci społecznościowych. Oczekują oni od aplikacji B2B znacznie więcej niż tylko tego by działała. Te oczekiwania są przenoszone do aplikacji klasy Enterprice, a w nich UX, ergonomia, dostęp do informacji, współdzielenie algorytmów są oczywistą oczywistością, a nie wartością dodaną.

Trzy obszary – inteligentny, cyfrowy i siatka (mesh)- stanowią podstawę do Top 10 strategicznych trendów technologicznych w 2017 roku, ogłoszonych przez Davida Cearley’a, wiceprezesa i Gartner Fellow podczas Gartner Symposium / ITxpo 2016 w Orlando na Florydzie. Technologie te są dopiero początkiem gwałtownych zmian i wydają się mieć znaczny potencjał przełomowy w różnych branżach.

Grzegorz Poręcki

[OMEC]

Konsultant, doradca trener zarządzania projektami oraz TOGAF

Menadżer z ponad 25-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w zadaniach poprawy efektywności operacyjnej poprzez optymalizację struktur organizacyjnych, usprawnienie procesów biznesowych i ich integrację z właściwymi narzędziami. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu zespołami, w tym międzynarodowymi, organizacjami biznesowymi, zarówno małymi, jak i będącymi częścią dużych struktur korporacyjnych. Posiada tytuł MBA przyznany przez University of Illinois w Urbana-Champaign we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Co to dzisiaj znaczy „nowoczesne zarządzanie” w IT?

część 1. –Ład w organizacji – metodyki, praktyki

#zwinność #agility #COBIT5 #TOGAF9 #Zarządzanie projektami #Zarządzanie programami #Zarządzanie portfelem #SCRUM

część 2. – Zarządzanie usługami IT i automatyzacja

#ITIL #DevOps #IT4IT #ArchiMate

Luc De Louw

Luc is a Linux and Open source enthusiast since 1994. He worked in
> different organizations of different sizes as Linux System Engineer,
> mostly in the IT outsourcing business. Since 2011 he works at Redhat
> Berlin. He is visiting customers in Europe and abroad to introduce them
> with the latest technologies available. He is specialized in System
> Management, Identity Management, virtualization and automation.

#freeIPA
#IPA
#IdM
#IdentityManagement
#authentication

Piotr Gacek

[OSEC]

Inżynier automatyk. Pasjonat wolnego oprogramowania i wyznawca zasady DIY.

systemd – od zera, do bohatera

#systemd
#adminworks
#sysops
#fedora
#rhel7
#centos

Jolanta Łabędzka-Benisz

Trener, konsultant

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami. Trener zarządzania projektami i kierownik projektów. W swoim portfolio ma projekty edukacyjne i biznesowe realizowane w działach IT i Call Center firm telekomunikacyjnych. Agile Project Management Practitioner, Management of Risk Practitioner, certyfikowany Project i Programme Manager. Akredytowany przy OMEC trener metodyki zarządzania projektami oraz zarządzania ryzykiem. Specjalista w zakresie gier symulacyjnych dotyczących zarządząnia projektami (współtwórca symulacji Kinshasa).

Dla kogo AgilePM – dla IT czy dla biznesu?

#Agile

#AgilePM

#AgileProjectManagement

#MoSCoW

#ProjectManagement

#DevelopmentTeam

#Benefits

Dariusz Puchalak

[OSEC]

Darek to praktyk, konsultant, trener. Entuzjasta Linuksa i technologii IT w wydaniu open-source. W chwilach wolnego czasu jeździ na rolkach, zajmuje się fotografią, eksperymentuje z nagrywaniem dźwięku i freedivingiem.

Prezentacja: #IoT – Internet of Threats

Laby:
#OpenSSH #Ansible #deploying infrastructure

Radek Kujawa

RHCA. Doświadczony, certyfikowany instruktor Red Hat Linux. Developer systemu NetBSD. Twórca rozszerzeń dla retro komputerów.

Prelekcja: #OpenStack #Neutron #SoftwareDefinedNetworking #NetworkFunctionVirtualization

Lab: #OpenvSwitch #LinuxNetworking #SoftwareDefinedNetworking #Layer2Separation #VXLAN